Gotowe pierwsze apartamenty w luksusowym kompleksie w Gdańsku

2021.06.28

Od 2019 roku trwa budowa luksusowego kompleksu Sol Marina w Gdańsku, którego deweloperem jest Dekpol. Firma zakończyła właśnie realizację I etapu inwestycji.

Dekpol Deweloper poinformował o zakończeniu budowy I etapu luksusowego kompleksu Sol Marina w Gdańsku przy nabrzeżu Martwej Wisły. Docelowo inwestycja zaoferuje kilkaset apartamentów.

I etap kompleksu Sol Marina składa się z trzynastu kameralnych budynków, w których powstało 77 gotowych apartamentów. W ofercie znalazły się lokale -2, -3 oraz -4 pokojowe o powierzchni od 41 do 89 mkw. Apartamenty mają m.in. panoramiczne okna oraz przestronne balkony. Lokale zlokalizowane w parterze posiadają tarasy i ogródki.

Sol Marina w Gdańsku to unikalny projekt w skali całego kraju. Inwestycja posiada własną mariną jachtową i daje możliwość zakupu miejsca na prywatny jacht. Docelowo kompleks zaoferuje w trzech etapach kilkaset apartamentów.

Za projekt architektoniczny odpowiadają biura LSA oraz K&M Design i BO Projekty oraz Paulina Czurak ze Studia IDEOGRAF, która odpowiada za projekt wnętrz. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol Budownictwo.

W kolejnym etapie inwestycji ruszy niebawem budowa Condohotelu Sol Marina, czyli 11-kondygnacyjnego budynku, w którym zaplanowano 130 lokali o powierzchniach od 22 do 32 mkw. Powstanie w tej części inwestycji także strefa rekreacyjna z basenem, lobby z recepcją, restaurację, gabinety SPA, salę fitness i centrum konferencyjno-biznesowe. Obiekt będzie gotowy w I kwartale 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • nielittlericzi
  Gość
  2021-06-28 22:38:26
  Ale wiocha w Gdańsku luksusowe apartamentowe dwupiętrowe tałery (wieżowce) !!!!
  A potem lament że wszędzie daleko i każdy z konieczności musi jechać autem, tym samym powodując i stojąc godzinami w kilometrowych korkach.
  A to efekt tego że bezmyślnie wprowadzają lewacką demagogię pt. zrównoważony rozwój !!!! I to we wszystkich postępackich miastach Polski. Nie tylko w W-wa, Krk, P-ń, W-rw, 3M ale i mniejsze mieściny brną w ten kretynizm.
  Od setek lat miasta budowano wzwyż , aby wszędzie było blisko.
  Rozlazłe miasta wzdłuż i wszerz to wymysł poprzedniej komuny od przełomu lat 50/ 60-tych XX w, gdy na potęgę montowali identyczne osiedla z wielkiej płyty, głownie bloki 4 piętra + parter. I sporadycznie "wieżowce" 11 do 16 pięter.

 • Aga
  Gość
  2021-07-04 13:47:30
  Próbują reklamować tę inwestycję jako luksusową, pewnie będzie się próbowało ją wcisnąć Warszawiakom jako świetną inwestycję, ale....sam wjazd wiejską drogą wśród ruder nie zachęca. Tereny w Wiślince są skażone, wody gruntowe też, już to dyskwalifikuje tę inwestycję jako luksusową. Warto o tym poczytać przed zakupem. Woda w marinie na bank będzie tu syfem, bo przecież stoi, nie ma przepływu. Do tego dochodzi głębokość mariny 2 m, zacumują tu tylko małe jednostki. Cena za stanowisko 180 tys. zł. to raczej przesada, biorąc pod uwagę, że zimować tu łódki się nie będzie, a sezon to kilka miesięcy. Cena ponad 20 tys. za metr kwadratowy to jakaś pomyłka w tym miejscu. Za takie pieniądze kupuje się piękny apartament w Gdańsku z widokiem na Motławę , mariną pod oknem, a nie na jakiejś wsi. Miami panie Kuśnierewicz raczej w Wiślince nie da się zrobić.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.