Biurowiec Argon z kompleksu Alchemia już z wiechą
Na budowie trzeciego etapu kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Biurowiec Argon, który będzie miał charakterystyczny kształt litery H, zostanie oddany do użytku w II kwartale 2017 roku.
Biurowiec Argon, który będzie jednym z największych powierzchniowo obiektów biurowych w Polsce, zaoferuje prawie 39 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, a metraż typowej kondygnacji biurowej wyniesie aż 3 000 mkw. Budynek wyróżniał będzie pierwszy pasaż handlowo-usługowy.
Budynek usytuowany jest narożnikowo u zbiegu alei Grunwaldzkiej z ulicą Kołobrzeską w Gdańsku. Najbardziej prestiżowo ulokowany biurowiec kompleksu Alchemia, będzie dysponował powierzchnią biurową na poziomie 36 000 mkw., oraz około 2 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej.
11-kondygnacyjny Argon poddany jest procesowi certyfikacji w amerykańskim systemie oceny wysokowydajnych inwestycji LEED (obecnie jest precertyfikowany na najwyższym poziomie, Platinum). Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski.
- komentuje Marcin Frozyna, Dyrektor ds. Inwestycji w firmie Torus.
Biurowiec Argon ma zostać oddany do użytku pod koniec sierpnia 2017 roku. Inwestor - firma Torus - przygotowuje się już do realizacji czwartego etapu Alchemii.
Biurowiec Argon, który będzie jednym z największych powierzchniowo obiektów biurowych w Polsce, zaoferuje prawie 39 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, a metraż typowej kondygnacji biurowej wyniesie aż 3 000 mkw. Budynek wyróżniał będzie pierwszy pasaż handlowo-usługowy.
11-kondygnacyjny Argon poddany jest procesowi certyfikacji w amerykańskim systemie oceny wysokowydajnych inwestycji LEED (obecnie jest precertyfikowany na najwyższym poziomie, Platinum). Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski.
Osiągnęliśmy właśnie stan surowy, prawie miesiąc szybciej, niż zakładaliśmy. Obecnie trwają już prace nad elewacją. Szklenia planujemy zakończyć w styczniu, a całość elewacji będzie gotowa w marcu. W tym miesiącu skończymy również wylewać posadzki na powierzchniach garażowych. Mocno zaawansowane są prace instalacyjne, szczególnie na poziomach podziemnych. Na powierzchniach biurowych powstają natomiast piony wszystkich instalacji, co potrwa do końca listopada. Rozpoczęły się też prace wykończeniowe węzłów sanitarnych
- komentuje Marcin Frozyna, Dyrektor ds. Inwestycji w firmie Torus.
Biurowiec Argon ma zostać oddany do użytku pod koniec sierpnia 2017 roku. Inwestor - firma Torus - przygotowuje się już do realizacji czwartego etapu Alchemii.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra