Biurowiec Argon z kompleksu Alchemia już z wiechą

2016.09.27
Autor: Urbanity.pl

Na budowie trzeciego etapu kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Biurowiec Argon, który będzie miał charakterystyczny kształt litery H, zostanie oddany do użytku w II kwartale 2017 roku.

Biurowiec Argon, który będzie jednym z największych powierzchniowo obiektów biurowych w Polsce, zaoferuje prawie 39 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, a metraż typowej kondygnacji biurowej wyniesie aż 3 000 mkw. Budynek wyróżniał będzie pierwszy pasaż handlowo-usługowy.

Budynek usytuowany jest narożnikowo u zbiegu alei Grunwaldzkiej z ulicą Kołobrzeską w Gdańsku. Najbardziej prestiżowo ulokowany biurowiec kompleksu Alchemia, będzie dysponował powierzchnią biurową na poziomie 36 000 mkw., oraz około 2 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej.

11-kondygnacyjny Argon poddany jest procesowi certyfikacji w amerykańskim systemie oceny wysokowydajnych inwestycji LEED (obecnie jest precertyfikowany na najwyższym poziomie, Platinum). Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski.

Osiągnęliśmy właśnie stan surowy, prawie miesiąc szybciej, niż zakładaliśmy. Obecnie trwają już prace nad elewacją. Szklenia planujemy zakończyć w styczniu, a całość elewacji będzie gotowa w marcu. W tym miesiącu skończymy również wylewać posadzki na powierzchniach garażowych. Mocno zaawansowane są prace instalacyjne, szczególnie na poziomach podziemnych. Na powierzchniach biurowych powstają natomiast piony wszystkich instalacji, co potrwa do końca listopada. Rozpoczęły się też prace wykończeniowe węzłów sanitarnych


- komentuje Marcin Frozyna, Dyrektor ds. Inwestycji w firmie Torus.

Biurowiec Argon ma zostać oddany do użytku pod koniec sierpnia 2017 roku. Inwestor - firma Torus - przygotowuje się już do realizacji czwartego etapu Alchemii.

Inne wiadomości o Alchemia, APA Wojciechowski Architekci, Torus

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.