Amerykański gigant wybrał Alchemię w Gdańsku

2015.07.30

Światowy potentat branży finansowej, spółka State Street wybrał gdański kompleks Alchemia na swoją nową lokalizację. Umowa została podpisana na okres 10 lat i dotyczy ponad 14 000 metrów kwadratowych. Inwestorem obiektu jest firma Torus, a w transakcji pośredniczył Cushman & Wakefield.

State Street jedną z najstarszych amerykańskich instytucji finansowych, która obecnie zatrudnia prawie 30 tysięcy pracowników w 29 krajach. W gdańskiej Alchemii firma zatrudni ponad tysiąc osób, którzy zajmą ponad 14 tys. mkw. powierzchni w biurowcu.

State Street ma już w Polsce biuro w Krakowie, które działa od 2007 roku. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Alchemia będzie wielofunkcyjnym kompleksem biznesowym, który powstaje w czterech etapach. Pierwsza faza projektu oddana została do użytku w grudniu 2013 roku i ma 16 700 mkw., powierzchni biurowej, która w całości jest wynajęta.

W drugim etapie inwestycji powstanie ponad 21 tys. mkw. powierzchni najmu oraz 3,9 tys. mkw. powierzchni towarzyszącej, na której mieścić się będzie centrum medyczne. W ciągu kilku najbliższych tygodni ruszy budowa trzeciego etapu inwestycji, która dostarczy na gdański rynek ponad 30 tys. mkw. powierzchni biurowej i 1,5 tys. mkw. powierzchni pod lokale handlowo-usługowe.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Alchemia, Cushman & Wakefield Healey & Baker, Torus

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.