W Opolu powstaje nowoczesny stadion. Co obecnie dzieje się na budowie?


2022.09.27
Autor: Piotr Maślak
Trwa budowa stadionu piłkarskiego dla pierwszoligowego klubu Odra Opole, który docelowo pomieści ponad 10 000 widzów. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Mirbud, która podsumowała dotychczasową realizację projektu.

U zbiegu ulic Technologiczna i Północna w Opolu trwa budowa stadionu piłkarskiego dla miejscowego klubu, który obecnie gra w pierwszej lidze. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w kwietniu br., a jej wykonawcą jest spółka Mirbud, dla której jest to czwarty tego typu obiekt, po stadionie ŁKS Łódź, Wisły Płock oraz Unii Skierniewice, który w ostatnim czasie realizuje firma.

Dotychczas na placu budowy nowego opolskiego stadiony wykonano prace fundamentowe. Obecnie prowadzone są roboty monolityczne przy ścianach: klatek schodowych, szybów windowych, kiosków gastronomicznych i toalet, kanału pod trybunami. Wykonawca montuje ponadto elementy prefabrykowane, takie jak słupy (będzie ich w sumie 136), czy belki grzebieniowe, które posłużą do podparcia płyt audytoryjnych. Wraz z początkiem nowego miesiąca zamontowane zostaną pierwsze płyty. Aktualnie trwają również prace murarskie oraz instalacyjne i makroniwelacyjne na zewnątrz obiektu.

Pod trzema trybunami obiektu zaplanowano pomieszczenia dla piłkarzy, biura, pokoje techniczne, punkty gastronomiczne oraz toalety. Na pierwszym piętrze stadionu znajdzie się część komercyjna z lożami VIP i salami konferencyjnymi.

Nowy stadion Odry Opole będzie największym i najnowocześniejszym tego typu obiekt w regionie, na trybunach którego zasiąść będzie mogło 11 600 widzów. Zakończenie inwestycji o wartości 208 mln zł brutto, nastąpić ma w grudniu 2024 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia 90 Architekci.

Dotychczasowy stadion przy ulicy Oleskiej ma zostać wyburzony, a w jego miejsce miasto planuje budowę aquaparku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.