Ruszyła budowa kolejnego stadionu w Polsce. Koszt? Ponad 200 mln zł


2022.06.03
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Wmurowaniem kamienia węgielnego oficjalnie rozpoczęła się budowa nowego stadionu w Polsce. Na trybunach obiektu będzie mogło zasiąść nawet 12 000 widzów.

Piłkarze Odry Opole za trzy lata będą rozgrywać swoje mecze na nowoczesnym stadionie. Obecny obiekt przy ulicy Oleskiej nie spełniał swojej funkcji. Inwestycja ma być dumą całej Opolszczyzny.

Nowy stadion Odry Opole budowany jest przy ulicy Północnej. Pierwsze prace na działce ruszyły już wiosną, jednak oficjalny start budowy nastąpił dopiero teraz, wmurowaniem kamienia węgielnego. Na stadion będzie mogło wejść nawet 12 000 kibiców, co sprawia, że będzie to największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie. Stadion służył będzie także innym regionalnym klubom piłkarskim.

Pod trzema trybunami obiektu zaplanowano pomieszczenia dla piłkarzy, biura, pokoje techniczne, punkty gastronomiczne oraz toalety. Na pierwszym piętrze stadionu znajdzie się część komercyjna z lożami VIP i salami konferencyjnymi.

Opole będzie mogło się cieszyć z nowego stadionu za trzy lata, kiedy według harmonogramu ma zostać oddany do użytku. Koszt inwestycji to ponad 200 mln zł brutto. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia 90 Architekci. Generalnym wykonawcą stadionu piłkarskiego w Opolu jest Mirbud.

Szacuje się, że roczny koszt utrzymania obiektu wynosił będzie około 2 mln złotych. Dotychczasowy stadion przy ulicy Oleskiej ma zostać wyburzony, a w jego miejsce miasto planuje budowę aquaparku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.