Nowy stadion w Opolu na 11 600 widzów powstanie w ciągu trzech lat. Poznaliśmy wykonawcę inwestycji


2021.10.06
Autor: Urbanity.pl
Nowoczesny stadion piłkarski przy ulicy Północnej w Opolu wybuduje firma Mirbud, która złożyła najtańszą ofertę w przetargu na realizację inwestycji.

W komunikacie giełdowym Mirbud poinformował, że jej oferta została wybrana w przetargu, który dotyczy budowy nowego stadionu przy ulicy Północnej w Opolu. Spółka złożyła najtańszą ofertę w przetargu, do którego stanęły jeszcze dwa inne podmioty.

Mirbud wycenił swoje prace na prawie 160 mln zł netto, czyli trochę ponad 200 mln zł brutto. Do otwarcia ofert w przetargu doszło w połowie lipca bieżącego roku. Do konkursu zgłosił się jeszcze Polimex, który zaproponował 217 mln zł netto oraz firma Adamietz z Opola z kwotą 242 mln zł netto.

Kompletny projekt nowego stadionu był gotowy jesienią 2020 roku. Nowoczesny obiekt sportowy powstać ma przy ulicy Północnej, w sąsiedztwie Centrum Wystawienniczo-Kogresowego i Parku Naukowo-Technologicznego. Na nowym stadionie w Opolu będzie mogło zasiąść około 11 500 widzów i będzie spełniał wymogi III klasy według UEFA.

Pod trzema trybunami zaplanowano punkty gastronomiczne, pierwszej pomocy medycznej, toalety, a także pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Główne wejście na opolski stadion znajdzie się od strony ulicy Technologicznej. Pod trybunami na poziomie parteru zaplanowano zaplecze dla kadry piłkarskiej Odry Opole i gości. obiekt dysponował będzie ponadto częścią komercyjną z lożami VIP oraz salami konferencyjnymi.

Projekt architektoniczny stadionu przygotowało biuro 90 Architekci. Nowy obiekt powstać ma w ciągu trzech lat.

Z kolei w miejscu obecnego stadionu przy ulicy Oleskiej ma zostać wybudowany aquapark. prace rozpoczną się nie wcześniej, niż w momencie oddania do użytku stadionu przy ulicy Północnej.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.