W Opolu powstanie nowoczesny stadion. Otwarto oferty


2021.08.03
Autor: Urbanity.pl
Otwarte zostały oferty w przetargu na budowę nowego Stadionu Miejskiego w Opolu. Inwestycja ma być wybudowana w ciągu trzech lat.

Nowy Stadion Miejski w Opolu powstanie przy ulicy Północnej, na działce sąsiadującej z Parkiem Naukowo-Technologicznym i Centrum Wystawienniczo-Kongresowym.

Spółka miejska Zakład Komunalny otworzyła oferty w przetargu na budowę nowego obiektu. Najtaniej swoje prace wyceniła firma Mirbud, która zaproponowała 208,7 mln zł brutto. Polimex Budownictwo/Polimex Mostostal zaproponowało 282,3 mln zł, a Adamietz - 307,1 mln zł. Przypomnijmy, że budżet na ten cel wynosi 180,4 mln zł.

Nowy stadion w Opolu, który będzie spełniał wymogi III klasy według UEFA, pomieści 11 600 widzów. Pod trzema trybunami mieścić się będą punkty gastronomiczne, pierwszej pomocy medycznej, toalety, a także pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Główne wejście znajdzie się od strony ulicy Technologicznej, z kolei pod trybunami na poziomie parteru zaplanowano zaplecze dla kadry piłkarskiej Odry Opole i gości. Pierwsze piętro obiektu służyło będzie pod część komercyjną z lożami VIP, a także sale konferencyjne.

Za projekt architektoniczny stadionu w Opolu odpowiada biuro 90 Architekci. Wykonawca będzie miał 36 miesięcy na realizację zadania.

Komentarze


 • MaroMarko
  Gość
  2021-08-04 03:24:34
  Kto za to będzie płacił teraz i w przyszłości? Żadna z tych inwestycji wymienionych w artykule nie przynosi zysków tylko straty. Jest to poważne obciążenie budżetu tak małego miasta jakim jest Opole. Pamiętajmy, że budżet to nasze podatki. Do zobaczenia przy urnie wyborczej. Pozdrawiam.

 • W...k
  Gość
  2021-08-04 08:26:52
  To skandal wyrzucone w błoto pieniądze a ludzie kiszą się w samochodach aby wjechać czy wyjechać z Opola miasto dusi się od spalin.

 • Nina
  Gość
  2021-08-05 19:34:47
  W Opolu brak szpitala.Lazarety z 18,19 wieku,już dawno przestały pełnič funkcje lecznic,czego efekty widzimy na kompletnie zatłoczonej Półwsi.Wstydu nie macie za grosz, wyjeżdżając z tym stadionem dla seniorów 70 +++
  - rządzący na niby Opolem !!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.