Zobacz film dokumentujący realizację przebudowy jednej z najbardziej ambitnych koncepcji infrastrukturalnych

2021.08.04

Generalny wykonawca strategicznej pod względem ruchu pasażerskiego stacji w Polsce - Warszawa Zachodnia, udostępnił film dokumentujący ostatnie miesiące realizacji inwestycji o wartości ponad 2 mld zł.

Obecnie na budowie stacji kolejowej Warszawa Zachodnia pracuje 680 osób, 75 podwykonawców i poddostawców oraz 160 jednostek sprzętowych. Inwestycja, której koszt realizacji wynosi 2,4 mld zł brutto, pozwoli na przejazd pociągów z linii obwodowej na linię radomską i stworzenie bezpośrednich połączeń Piaseczno – Legionowo i Legionowo – Lotnisko Chopina.

W tej chwili na terenie inwestycji trwa m.in. wykonywanie płyt stropowych tunelu w segmencie 3 i 4 (pod peronami 8, 7 i 6), roboty żelbetowe oraz wykopy na segmencie 1 tunelu (rejon linii obwodowej), prace murarskie, izolacyjne i instalacyjne na budynku wielofunkcyjnym, prace konstrukcyjne na zadaszeniu hali peronowej w zachodniej części stacji perony 6 i 7, prace podtorowe, torowe, SRK i trakcyjne na części zachodniej stacji oraz roboty podtorzowe na całości toru 2 przy peronie 6, prace inżynierskie w tunelu a Alei Prymasa Tysiąclecie (nawa zachodnia). Roboty inżynierskie na murach oporowych nr 1 i 2, montaż łożysk na kładce nad peronami, prace peronowe wraz z instalacjami wewnętrznymi na peronach 6 i 7 w części wschodniej stacji, zabudowa wiat sektorowych na peronach 6, 7 i 8, a także prace instalacyjne na zbiornikach retencyjnych.

Po ośmiu miesiącach od rozpoczęcia tej spektakularnej i strategicznej pod względem ruchu pasażerskiego stacji w Polsce, generalny wykonawca opublikował film dokumentujący ostatnie miesiące realizacji inwestycji.

Warszawa Zachodnia zostanie oddana do użytku w 2023 roku, a generalnym wykonawcą stacji kolejowej jest firma Budimex. Za projekt przebudowy odpowiada pracownia DWAA Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • PL
    Gość
    2021-08-04 21:17:07
    Brawa za dobre decyzję w sprawie. tej inwestycji.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.