Zapełnia się warszawski biurowiec Equator IV


2019.12.30
Autor: Urbanity.pl
Kolejne firmy wprowadzają się do nowoczesnego budynku biurowego Equator IV w Warszawie. Wśród nowych najemców jest spółka Trakcja PRKiL S.A., przedsiębiorstwo windykacyjne Kruk S.A. oraz Michael / Ström Dom Maklerski S.A.

Biurowiec Equator IV, który zlokalizowany jest na warszawskiej Ochocie, został sprzedany CPI Property Group w listopadzie br., a jego dotychczasowy właściciel - Grupa Karimpol - obecnie odpowiada za jego komercjalizację.

W ostatnim czasie do budynku wprowadziły się trzy nowe firmy. Trakcja PRKiL S.A., która jest liderem z sektora budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce, wynajęła całe drugie piętro o powierzchni 1 525 mkw. Realizację procesu komercjalizacji wspierała agencja doradcza Savills. Biura o powierzchni 463 mkw. zajęła spółka Kruk, która jest przedsiębiorstwem windykacyjnym zarządzającym wierzytelnościami. Kruk S.A. był reprezentowany przez firmę Cresa Polska.

Ostatnim najemcą, który wprowadził się do biurowca jest Michael / Ström Dom Maklerski, spółka świadcząca usługi bankowości inwestycyjnej dla przedsiębiorstw oraz oferuje autorskie produkty dla inwestorów indywidualnych. Firma wynajęła biura o powierzchni 633 mkw. a w procesie komercjalizacji brała udział firma doradcza CBRE.

Equator IV to nowoczesny biurowiec położony przy Al. Jerozolimskich, który oddany został do użytku w 2018 roku. Budynek oferuje 20 800 mkw. powierzchni najmu, z czego około 1 400 mkw. jest wolna. Do grona najemców biurowca należą m.in. Fiserv, JTI, Tivo, Colian, Inoffice Group, Unum, Linux Polska, klub fitness ZDROFIT, Execon One oraz Edwards Lifesciences Polska.

Equator IV jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.