Czwarty Equator w Warszawie z docelową wysokością


2017.12.15
Autor: Urbanity.pl
Na 14. piętrze biurowca Equator IV, odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, co oznacza, że budynek firmy Karimpol Polska osiągnął swoją docelową wysokość 55 metrów. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Warbud S.A.

Biurowiec Equator IV powstaje przy alejach Jerozolimskich 100 w Warszawie i oferuje prawie 35 000 metrów kwadratowych powierzchni, z czego 20 130 mkw., to biura w standardzie technicznym klasy A. Dodatkowo w budynku znajdą się lokale handlowo-usługowe na parterze o powierzchni 682 mkw.

Poruszanie się w biurowcu zapewni 7 wind, a zmotoryzowani będa mieli do dyspozycji 226 miejsc postojowych na 4 poziomach podziemnych, gdzie dodatkowo znajdzie się 78 stojaków rowerowych. Equator IV jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good.

Według zapewnień generalnego wykonawcy, jeszcze do końca tego roku, wykonana ma zostać elewacja na wszystkich kondygnacjach biurowych. Całość elewacji ma być gotowa w lutym 2018 roku. Węzły sanitarne wykonane są do piątego piętra, zaś na początku przyszłego roku zostanie uruchomiona wentylatorownia na parterze. Na przełomie stycznia i lutego rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem terenu

Równolegle podpisana została umowa z pierwszym najemcą biurowca. Klub fitness Zdrofit wynajął powierzchnię 1 662 mkw. na dwóch poziomach Equator IV. Parter budynku zostanie zagospodarowany pod recepcję klubu, a na całym pierwszym piętrze przestronne sale do ćwiczeń.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski. Komercjalizacją biurowca zajmują się wspólnie firmy JLL oraz Colliers. Equator IV będzie gotowy w czerwcu 2018 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.