Biurowiec Equator IV wyszedł z ziemi


2017.06.12
Autor: Urbanity.pl
Warszawska inwestycja Equator IV przy Alejach Jerozolimskich weszła w kolejną fazę realizacji. Generalny wykonawca pracuje obecnie nad budową pierwszego piętra biurowca, którego inwestorem jest Grupa Karimpol.

Inwestycja austriackiego dewelopera weszła w fazę realizacji części naziemnej biurowca. Na terenie działki można już zobaczyć pełen zarys inwestycji Equator IV.

Warbud, jak generalny wykonawca, wykonał już przyłącza, podziemną infrastrukturę techniczną oraz umieszczenie ścian szczelinowych. Firma zakończyła również kładzenie płyty fundamentowej, a także stawianie konstrukcji ścian i słupów żelbetowych na parterze biurowca.

W części podziemnej inwestycji Equator IV trwają jeszcze ostatnie prace związane z montażem kanałów wentylacyjnych i klap pożarowych. Stawiane są też murowane ściany. Według harmonogramu stan surowy biurowca ma zostać osiągnięty jesienią br.

Biurowiec Equator IV przy Alejach Jerozolimskich będzie dysponował powierzchnią na poziomie 34 935 mkw., z czego 19 820 mkw. przeznaczone na biura na czternastu kondygnacjach naziemnych. Pod budynkiem znajdzie się 4-poziomowy parking samochodowy na 226 aut. Dodatkowo na zewnątrz budynku umieszczonych zostanie 78 stojaków na rowery i 40 stanowisk parkingowych.

Wśród najemców inwestycji znajdzie się m.in. sieć fitness klubów Zdrofit na powierzchni 1 662 mkw. Equator IV, który certyfikowany jest w systemie BREEAM na poziomie Very Good powstanie w niespełna 12 miesięcy.

Komentarze


  • PLBBOY
    Gość
    2017-06-12 18:07:42
    Co ze Skylinerem?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.