Wyburzą biurowiec z 1997 roku i wybudują nowoczesny kompleks biurowy


2020.03.20
Autor: Urbanity.pl
Belgijska firma inwestycyjna i deweloperska Atenor planuje budowę nowoczesnego kompleksu biurowego przy ulicy Szturmowej 2 w Warszawie. Złożone zostało już pozwolenie na budowę.

Firma Atenor, która w 2019 roku została nowym właścicielem dwóch biurowców University Business Center na warszawskim Mokotowie, planuje jeden budynek wyburzyć, a w jego miejsce wybudować nowoczesny kompleks biurowy.

Przy ulicy Szturmowej 2 znajduje się obecnie biurowiec University Business Center I. Atenor chce wyburzyć budynek, a w jego miejsce wybudować nowy biurowiec klasy A, który zaoferuje 24 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia o najwyższym standardzie technicznym klasy A. Inwestycja, która powstanie nieopodal warszawskiego lotniska Chopina, ubiegała się będzie o certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie, a także certyfikację WELL.

W nowym biurowcu znajdzie się wiele udogodnień dla najemców, w tym stołówka, opieka na dziećmi czy też infrastruktura dla rowerzystów czy punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

Projekt architektoniczny inwestycji przy Szturmowej powstał na deskach pracowni Grupa 5 Architekci. Atenor planuje, że prace rozbiórkowe i budowlane mogłyby wystartować w kwietniu przyszłego roku. Cały projekt ma być gotowy w ciągu 24 miesięcy.

Drugi z biurowców kompleksu University Business Center, póki co ma funkcjonować normalnie.

Komentarze


 • Ddd
  Gość
  2020-03-22 12:22:35
  W obecnej sytuacji nie wiadomo czy cokolwiek beda budowac

 • Klaps
  Gość
  2020-03-29 19:50:56
  Bardzo Fajne to jest, dużo lepsze niż obecna lodówka ;)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.