Biurowiec przy jeziorze na Mokotowie z docelową wysokością. Pierwszy projekt biurowy w Polsce belgijskiego dewelopera


2023.02.16
Autor: Piotr Maślak
Jeszcze w tym roku zakończy się budowa nowoczesnego biurowca Lakeside, nad jeziorem na Mokotowie. Inwestycja osiągnęła już swoją docelową wysokość, co oznacza, że zakończyły się prace konstrukcyjne. Oddanie do użytku inwestycji belgijskiego dewelopera nastąpić ma w drugiej połowie 2023 roku.

Zawieszeniem symbolicznej wiechy świętowano zakończenie prac konstrukcyjnych na budowie biurowca Lakeside na warszawskim Mokotowie. Inwestycja osiągnęła wysokość 8 kondygnacji. Budynek biurowy zostanie oddany do użytku w III kwartale bieżącego roku. Obecnie trwają prace elewacyjne, roboty budowlano-wykończeniowe oraz instalacyjne. Inwestorem jest belgijski deweloper Atenor.

Wyjątkowy standard pracy


Lakeside będzie nowoczesnym biurowcem o łącznej powierzchni biurowej do wynajęcia na poziomie 24 000 metrów kwadratowych. Wśród udogodnień znajdą się m.in. restauracja, kawiarnia, zaawansowana infrastruktura dla rowerzystów czy ładowarki do pojazdów elektrycznych. Wyjątkowy standard dla przestrzeni do pracy stworzą dedykowane tarasy czy otoczenie jeziora i zielonych miejskich stref relaksu.

Biurowiec przeszedł certyfikację BREEAM na poziomie OUTSTANDING oraz WELL GOLD. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Porr, natomiast projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni Grupa 5 Architekci. Komercjalizacją powierzchni biurowych zajmuje się międzynarodowa firma doradcza JLL. Budowa Lakeside jest w pełni zasilana czystą energią z odnawialnych źródeł.

Wyburzyli biurowiec z lat 90'


Lakeside powstaje na działce przy ulicy przy skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Rzymowskiego na warszawskim Mokotowie, w miejscu w którym znajdował się biurowiec z lat 90-tych - University Business Center I.

Atenor to belgisjki deweloper notowany na giełdzie Euronext Brussels, dla którego Lakeside topierwszy projekt biurowy w Polsce. Spółka obecna jest w dziesięciu krajach Europy, a w swoim portfolio posiada 32 projekty o powierzchni ok. 1,3 mln mkw.

Komentarze


  • Gość
    Gość
    2023-02-16 22:46:32
    Warto dodać, że budowa odbywa się z narażeniem sąsiednich bloków mieszkalnych na dotkliwe niedogodności związane z ogromnym i długotrwałym hałasem i zanieczyszczeniami oraz zajęciem jedynej w okolicy ulicy do parkowania. Mimo licznych próśb ze strony sąsiadów ani deweloper, ani firma budowlana nie podjęli żadnych kroków aby zniwelować te niedogodności.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.