Belgowie rozpoczynają budowę biurowca nad jeziorem na Mokotowie


2022.02.16
Autor: Urbanity.pl
Ruszyła budowa nowoczesnego biurowca Lakeside na Mokotowie, którego deweloperem jest międzynarodowa firma z siedzibą w Belgii. Inwestycja powstaje w miejscu po wyburzonym budynku biurowym z lat 90'.

Na działce u zbiegu ulic Puławskiej i Rzymowskiego na warszawskim Mokotowie rozpoczęła się budowa biurowca Lakeside o powierzchni wynoszacej około 24 000 metrów kwadratowych. Międzynarodowy deweloper Atenor z siedzibą w Belgii przystąpił do realizacji zadania niezwłocznie po uzyskaniu pozwolenie na budowę.

Lakeside powstaje w miejscu po wyburzonym budynku biurowym University Business Center, który wybudowany został w latach 1996-1997. Nowy biurowiec klasy A zaoferuje biura o najwyższym standardzie technicznym, co potwierdza m.in. precertyfikacja WELL na poziomie „Outstanding’’. Lakeside na etapie projektu uzyskał też precertyfikację WELL na poziomie GOLD. Inwestycja nieopodal warszawskiego lotniska Chopina została zaprojektowana przez pracownię Grupa 5 Architekci, a generalnym wykonawcą inwestycji została firma Porr.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację biurowca na Mokotowie jest firma doradcza JLL. Lakeside ma być gotowy w IV kwartale 2023 roku.

Komentarze


  • EdgarAllanPoe
    Gość
    2022-02-18 08:56:08
    Użycie słowa "jezioro" to delikatnie mówiąc nadużycie.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.