Energia wiatrowa zasila budowę biurowca na warszawskim Mokotowie


2022.05.10
Autor: Urbanity.pl
Budowa warszawskiego projektu biurowego Lakeside na Mokotowie zasilana jest w pełni czystą energią z odnawialnych źródeł. Biurowiec uzyskał certyfikat E.ON Polska S.A.

100 proc. prądu zużywanego w trakcie budowy kompleksu biurowego Ladeside w Warszawie pochodzi z elektrowni wiatrowych. Inwestycja należy do spółki Atenor i została zaprojektowana przez Grupę 5 Architekci.

Lakeside powstaje nad jeziorem w południowej części Mokotowa i składa się z biurowca, który zaoferuje około 24 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia w standardzie klasy A. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Porr, która zakończy budowę w IV kwartale 2023 roku. Komercjalizacją biurowca zajmuje się firma doradcza JLL.

Warszawska inwestycja firmy Atenor już wcześniej uzyskała precertyfikację BREEAM na poziomie Outstanding i WELL na poziomie Gold. Biurowiec może się także pochwalić certyfikatem E.ON Polska S.A. potwierdzający zakup gwarancji pochodzenia energii elektrycznej z instalacji OZE tj. lądowych farm wiatrowych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.