Biurowiec nad jeziorem na Mokotowie nową siedzibą dla Hewlett Packard Enterprise


2022.04.11
Autor: Urbanity.pl
Hewlett Packard Enterprise to pierwsza firma, która podpisała umowę najmu biura w powstającym na Mokotowie biurowcu Lakeside.

Biurowiec Lakeside to inwestycja o powierzchni 24 000 mkw., która powstaje w miejscu budynku biurowego University Business Center I. Inwestorem jest spółka Atenor, belgijskiej firmy deweloperskiej, dla której jest to pierwszy nowy obiekt w stolicy. Komercjalizacją zajmuje się firma JLL.

Pierwszym najemcą warszawskiego biurowca na Mokotowie została firma Hewlett Packard Enterprise (HPE). Wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych międzynarodowa firma z branży IT, oferuje szerokie portfolio produktów oraz usług dla firm i instytucji. Przede wszystkim koncentruje się na rozwiązaniach do przechowywania i przetwarzania danych, urządzeniach sieciowych oraz usługach opartych o chmury obliczeniowe.

Lakeside to biurowiec powstający nad jeziorem, w bliskiej odległości od ulic Puławskiej i Rzymowskiego oraz pętli tramwajowej. Inwestycja może pochwalić się precetryfikacją BREEAM na poziomie Outstanding oraz precertyfikatem WELL Gold. Za projekt architektoniczny odpowiada Grupa 5 Architekci. Lakeside zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.