Wstępna data otwarcia galerii handlowej Wilanów Park. Mamy najnowsze wizualizacje inwestycji w Miasteczku Wilanów


2022.09.20
Autor: Piotr Maślak
Mieszkańcy Wilanowa coraz bliżej pierwszej galerii handlowej w tej dzielnicy. W południowej części Warszawy, na skraju Miasteczka Wilanów w kwartale ulic Uprawnej, Przyczółkowej, Karuzela oraz al. Rzeczypospolitej powstać ma inwestycja mixed-use z ponad 2-hektarowym parkiem o charakterze miejskim. Poznaliśmy wstępny harmonogram otwarcia galerii handlowej oraz nowe wizualizacje.

Wilanów Park to galeria handlowa i ponad 2-hektarowy park o charakterze miejskim, który zaprojektowany został zgodnie z zasadami projektowania partycypacyjnego. Łączna powierzchnia handlowa inwestycji to około 50 000 metrów kwadratowych, na której znajdzie się m.in. wielosalowe kino, hipermarket Auchan, wielkopowierzchniowy sklep sportowy oraz marki odzieżowe z różnych segmentów. Na klientów galerii przygotowany zostanie podziemny i naziemny parking samochodowy na około 1 700 miejsc postojowych.

Wstępny harmonogram zakłada otwarcie inwestycji Wilanów Park w drugiej połowie 2026 roku.

Kompleks wielofunkcyjny nabiera kształtów. Inwestycja, która łączy w sobie funkcje handlowe, gastronomiczne, usługowe oraz rozrywkę ma stać się wyróżniającym projektem mixed-use na mapie warszawskich projektów. Nhood Polska, która odpowiada za prace nad założeniami i funkcjami planowanej galerii Wilanów Park, dopracowuje elementy architektoniczne obiektu oraz otaczających go przestrzeni, a także intensyfikuje rozmowy z potencjalnymi najemcami.

Osią inwestycji od strony powstającej alei Rzeczpospolitej będzie plac miejski z tarasem widokowym, zlokalizowany przy wejściu do obiektu. Z kolei od strony ulicy Przyczółkowej oś projektu dopełni Oranżeria, która połączy park miejski z częścią handlową.

Integralnym elementem galerii handlowej Wilanów Park będzie całoroczna Oranżeria z częścią gastronomiczną czynna 7 dni w tygodniu. Na terenie kompleksu w kwartale ulic Uprawnej, Przyczółkowej, Karuzela oraz al. Rzeczypospolitej znajdą się liczne zrównoważone rozwiązania zapewniające m.in. retencję wody, oszczędność energii i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii czy zrównoważoną gospodarkę odpadami.

Obiekt ubiega się o międzynarodowe certyfikaty BREEAM New Construction oraz BREEAM Communities. Założeniem inwestora, firmy Ceetrus Polska jest realizacja wielofunkcyjnego obiektu, w którym klienci będą spędzać czas od rana do późnego wieczora. Dopełnieniem kompleksu będą dwa wielofunkcyjne budynki o GLA 10 tys. mkw. oraz 5 tys. mkw.


W najbliższych tygodniach chcemy rozszerzyć współpracę z najemcami i rozpocząć rozmowy na temat dostępnych w Wilanów Park powierzchni handlowych, a także możliwości i warunków najmu lokali. Startujemy na jesiennych targach Shopping Center Forum. Nasz zespół będzie dostępny na stoisku firmowym, gdzie pokażemy również makietę obiektu
powiedział: Marcin Matysiak, dyrektor komercjalizacji Nhood Polska

Właścicielem terenu jest spółka Ceetrus Polska, a za prace nad jej założeniami i funkcjami odpowiada zespół Nhood Polska. Za projekt parku miejskiego odpowiada pracownia RS Architektura Krajobrazu.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.