Konkurs na park miejski w Wilanów Park

2020.11.16

Na warszawskim Wilanowie powstanie pierwszy i jedyny w mieście park o charakterze miejskim zrealizowanym w całości przez prywatnego inwestora.

Ogłoszony został konkurs na opracowanie koncepcji parku, który będzie integralną częścią kompleksu wielofunkcyjnego Wilanów Park. Wytycznymi dla architektów i projektantów będą głosy i propozycje mieszkańców dzielnicy, zebrane w trakcie zrealizowanych przez firmę Ceetrus Rozmów Sąsiedzkich.

Wilanów Park będzie inwestycją mixed-use zlokalizowaną przy ulicy Przyczółkowej, Uprawnej, Karuzela i alei Rzeczypospolitej. Inwestorem jest firma Ceetrus Polska. Oprócz ponad 2-hektarowego parku, projekt zakłada także przestrzeń handlowo-usługową, hotelową, a także biurową i coworkingową.

Kompleks łączący wiele funkcji zaproponuje m.in. oranżerię z restauracjami, kino, powierzchnie biurowe oraz usługowe. Wilanów Park posłuży również do inicjatyw sąsiedzkich.

Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwoliło na uszczegółowienie wizji planowanej inwestycji Wilanów Park

Planowany park o powierzchni ponad 2-hektarów, który będzie miał charakter miejski łączyć ma tereny zadrzewione, zapewniające cień, zakrzewione oraz łąki i trawniki. Ważnym elementem parku powinna być woda, zwłaszcza kwestia związana z retencjonowaniem wody opadowej.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest wiosną 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.