Znamy pracownię, która zaprojektuje park miejski w kompleksie Wilanów Park

2021.05.07

Poznaliśmy pracownię, która wygrała konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji parku miejskiego w ramach inwestycji Wilanów Park w Warszawie.

Nowy, dwuhektarowy park miejski, który w przyszłości stanowił będzie integralną część inwestycji Wilanów Park, będzie pierwszym publicznym parkiem w Warszawie stworzonym przez prywatnego inwestora. 7 maja rozstrzygnięto konkurs architektoniczny współorganizowany przez zespół Nhood Polska oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów SARP. Zwycięzcą okazała się Pracownia RS Architektura Krajobrazu z Konstancina-Jeziornej.

Projekt przygotowany przez zwycięzcę wyróżnia dbałość o atrakcyjną formę terenów przyległych do oranżerii, które połączą strefy gastronomii, handlu, rekreacji i wypoczynku w spójną i funkcjonalną całość, z wyczuciem odpowiadając na potrzeby różnych grup użytkowników. Gratuluję wygranej i jestem przekonany, że dzięki współpracy podczas realizacji projektu stworzymy zieloną przestrzeń, która stanie się wyjątkowym miejscem wypoczynku, rekreacji i wspólnego spędzania czasu dla mieszkańców dzielnicy Wilanów – mówi Maciej Wydrzyński, szef projektu Wilanów Park.

Wilanów Park będzie wielofunkcyjnym kompleksem mixed-use, zlokalizowanym u zbiegu ul. Przyczółkowej, ul. Uprawnej, Al. Rzeczypospolitej i ul. Karuzela. Inwestycja będzie przestrzenią nowej generacji, łączącą różne funkcje, w tym między innymi tereny zieleni z funkcjami rozrywki, gastronomii i handlu. Wilanów Park będzie składał się z otwartego parku miejskiego oranżerii z restauracjami, kin, przestrzeni biurowej oraz usługowej.

Właścicielem terenu jest spółka Ceetrus Polska, za prace nad jej założeniami i funkcjami odpowiada zespół Nhood Polska.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Mati
    Gość
    2021-05-08 22:23:02
    Szkoda ze poprzedni architekt zapomniał zaprojektować miejsca parkingowe we Wilanowie .Dramat!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.