Planowana galeria na Wilanowie jako pierwszy w Polsce tego typu obiekt z ważnym certyfikatem


2023.05.31
Autor: Piotr Maślak
Planowana galeria handlowa w Wilanowie jako pierwszy w Polsce projekt mixed-use łączący funkcje handlowe, gastronomię, usługi oraz rozrywkę może pochwalić się międzynarodowym certyfikatem BREEAM Communities. Inwestycja ma być gotowa na przełomie 2026/2027 roku.

Wilanów Park jako pierwszy w Polsce projekt mixed-use łączący funkcje handlowe, gastronomię, usługi oraz rozrywkę otrzymał międzynarodowy certyfikat BREEAM Communities. Jest to wiodąca na świecie metoda oceny zrównoważonego rozwoju w obszarze planowania projektów, infrastruktury i budynków, a certyfikat BREEAM Communities potwierdza, że oceniana inwestycja korzystnie wpłynie na lokalną społeczność, środowisko i gospodarkę. Proces certyfikacji projektu Wilanów Park zrealizowała firma Sweco.

Dokument tego typu przyznawany jest na etapie prac projektowych. Po zakończeniu budowy Wilanów Park, inwestor będzie ubiegał się o certyfikat BREEAM Communities w kategorii Final.

BREEAM Communities jest unikatowym certyfikatem, który stawia przed inwestorem szereg restrykcyjnych wymagań. Ocenia udokumentowane fakty i dane związane z projektem oraz potwierdza, że planowane założenia będą miały realny pozytywny wpływ na codzienne życie mieszkańców, a także, że zastosowane rozwiązania czerpią z najnowszych trendów w branży
powiedział: Grzegorz Kwiecień, starszy kierownik projektu Wilanów Park

Wilanów Park będzie wielofunkcyjną inwestycją w otoczeniu dwuhektarowego parku miejskiego, który będzie ogólnodostępnym zielonym terenem. Planowana inwestycja Nhood Polska zapewni możliwość zrobienia zakupów, skorzystania z usług, dostęp do bogatej i różnorodnej oferty gastronomicznej, w tym restauracje, kawiarnie i bary. Ważnym punktem galerii będzie całoroczna Oranżeria z częścią gastronomiczną czynną 7 dni w tygodniu Powstanie nowoczesne kino, a częścią kompleksu będzie także biurowiec oraz hotel. Łączna powierzchnia GLA inwestycji wyniesie 50 000 mkw.

Obecnie trwają prace nad ostatecznym kształtem inwestycji oraz doprecyzowywane są szczegóły dotyczące poszczególnych budynków. Projekt powstanie w kwartale ulic Uprawnej, Przyczółkowej, Karuzela oraz al. Rzeczypospolitej. Równolegle trwa komercjalizacja przestrzeni handlowej w Wilanów Park. Nowa inwestycja ma być gotowa na przełomie 2026/2027 roku.

Komentarze


 • Gogo
  Gość
  2023-05-31 19:47:58
  Szkoda że na a Ursynowie czegoś takiego nie budują.

 • Anton
  Gość
  2023-06-01 06:21:20
  Wilanów Park 1 i 2 stoją wybudowene od kilkunastu lat. To teraz ma być Wilanów Park 3? Bardzo ciekawa i oryginalna nazwa i taka kosmopolityczna, żeby się ktoś nie poczuł wsiokiem.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.