Wieżowiec Złota 44 w polskich rękach


2014.08.28
Autor: Gazeta Wyborcza
Za 63 mln euro zakupiony został 192-metrowy apartamentowiec przy Złotej 44 w Warszawie. Kwotę taką zapłaciła polska spółka deweloperska - BBI Development, która planuje wznowić budowę wieżowca znajdującego się w centrum miasta i oddać go do użytku jesienią 2016 roku.

BBI Development zdobyło potrzebne pieniądze na kupno wieżowca od amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Amstar. Więcej szczegółów mamy poznać na czwartkowej konferencji prasowej.

Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarła "Gazeta Wyborcza" w ciągu najbliższych miesięcy, firma chce wykonać szereg analiz biznesowo-architektonicznych i latem przyszłego roku wznowić prace na wykończeniem apartamentowca. Na jesień 2016 roku zaplanowano oddanie obiektu do użytku.

Przypomnijmy, że pierwsze prace budowlane ruszyły w 2007 roku, a rozczpoczęła je luksemburska spółka Orco. Niestety z powodu problemów finansowych już w 2009 roku wstrzymano budowę. Wznowiono prace dopiero pod koniec 2010 roku, a budynek miał być gotowy w grudniu 2012 roku. Następnie systematycznie przesuwano termin oddania budynku i w grudniu ubiegłego roku, inwestor rozwiązał umowę z wykonawcą i od tego czasu budowa stoi.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.