Po prawie 9 latach, oficjalna zgoda na użytkowanie wieżowca Złota 44

2017.03.13

Najwyższy w Unii Europejskiej, wyłącznie mieszkalny budynek Złota 44, wreszcie uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Pierwsze prace budowlane wieżowca, którego projekt przygotował Daniel Libeskind, ruszyły w 2008 roku.

Dzisiaj przy ulicy Złotej 44 odbędzie się uroczystość oficjalnego otwarcia wieżowca, który w blasku fajerwerków, rozświetli centrum Warszawy. Inwestorami projektu jest firma BBI Development oraz amerykański fundusz Amstar, którzy kupili inwestycję w 2014 roku.

Wysokiej klasy apartamentowiec, oprócz mieszkań, które zaprojektowane zostały przez londyńską pracownię Woods Bagot, dysponuje również największym w Europie piętrem rekreacyjnym o łącznej powierzchni 1 800 metrów kwadratowych. Złota 44 to również imponujące lobby z sufitem na wysokości sześciu metrów, zaprojektowane przez samego Daniela Libeskinda.

Po 29 miesiącach prac wykończeniowych, zniknął płot, który odsłonił nowe drzewa i rośliny. Otrzymanie zgody na użytkowanie to również otwarcie otoczenia budynku. Docelowy efekt będzie można podziwiać już na wiosnę. Stworzony został miejski pasaż z elementami małej architektury oraz aleją wzdłuż północnej ściany wieżowca Złota 44.

Z okazji otwarcia obiektu, w głównym lobby stanie tymczasowa galeria sztuki z szkicami Daniela Libeskinda, który osobiście uświetni ceremonię otwarcia.

Poziom sprzedaży apartamentów wynosi obecnie ponad 50 proc.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • me
    Gość
    2017-03-13 15:14:28
    a co z piwnicami, nadal stoi woda?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.