Niemiecka grupa kupiła 63 apartamenty w ponad 190-metrowym wieżowcu w centrum Warszawy


2023.02.09
Autor: Piotr Maślak
Nabyciem 63 apartamentów w wieżowcu Złota 44 w centrum Warszawy niemiecka grupa przedsiębiorstw Livos zadebiutowała na polskim rynku. Z kolei dla sprzedającego - Catella Residential - oznacza zakończenie działalności w Polsce. Obie strony nie ujawniły wartości transakcji.

Livos wchodzi na polski rynek nieruchomości. Niemiecka grupa przedsiębiorstw zakupiła 63 apartamenty w wieżowcu przy Złotej 44. Lokale mieszkalne o łącznej powierzchni około 7 100 metrów kwadratowych zajmują osiem pięter apartamentowca w ścisłym centrum Warszawy. Sprzedającym była Catella Residential Investment Management, dla której transakcja oznacza zakończenie działalności w Polsce. Strony nie ujawniają kwoty sprzedaży.

Kupno mieszkań w wieżowcu Złota 44 to niejedyna działalność Livos w naszym kraju. Grupa planuje kolejne działania na polskim rynku nieruchomości.

Catella Residential, która była właścicielem 72 mieszkań w wieży przy Złotej 44 od 2017 roku, wycofuje się z polskiego rynku, jako właściciel nieruchomości. Niemiecka firma jest w posiadaniu nadal udziałów w polskiej spółce zajmującej się usługami asset management. Pod koniec ubiegłego roku Catella sfinalizowała sprzedaż swoich nieruchomości mieszczących się w Krakowie i Warszawie.

Złota 44 to 192-metrowa wieże apartamentowa, która na 52 piętrach oferuje 287 mieszkań. Użytkownicy wieżowca mają do dyspozycji także strefę relaksu o łącznej powierzchni wynoszącej około 1 400 mkw., na której znajduje się klub, kino, spa, sauna i basen. Budynek, którego projekt architektoniczny jest zasługą architekta Daniela Libeskinda znajduje się naprzeciwko Pałacu Kultury i Nauki.

Komentarze


 • Tofu
  Gość
  2023-02-10 12:18:21
  Projekt Libeskinda był nieco inny, znacznie ładniejszy niż to co wybudowano...

 • Adi
  Gość
  2023-02-11 19:47:11
  Zaczyna się kupowanie nieruchomości

 • Laki
  Gość
  2023-02-11 22:29:24
  W Berlinie zakazali kupować funduszom, to do Polski się przenoszą. Podatek dla funduszy kupujacych hurtem mieszkania powinien byc 45% , a nie 6 % jak chce wprowadzić rzad. Obecnie mamy 2% więc de facto dla funduszy dodali 4 marne %. Śmiech na sali - niecały rok po inwestycji i 4% nadrobione, a ceny dla zwykłego Kowalskiego nieosiągalne. Jak ludzie mają dzieci posiadać jak nikogo nie stać na duże mieszkanie.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.