Wieża Forest w Warszawie już za połową. Rusza montaż fasady

2020.11.05

Wiosną przyszłego roku swoją docelową wysokość osiągnie wieża, która jest częścią warszawskiego kompleksu Forest przy Rondzie Zgrupowania AK „Radosław”.

HB Reavis realizuje na działce przy Rondzie Zgrupowania AK „Radosław” kompleks o łącznej powierzchni 78 000 mkw., który stanie się miejscem pracy zarówno dla korporacji jak i startupów. Część handlowo-usługowa, w tym restauracje i kawiarnie znajdują się w parterach budynków, natomiast pomiędzy nimi zaplanowano przechodni plac wraz z terenami zielonymi.

Na budowie kompleksu trwa m.in. realizacja wieżowca, który będzie miał wysokość 120 metrów. Obecnie wieża ma już gotowych 18 z 28 pięter i osiągnęła wysokość 70 metrów. Docelowe 120 metrów wieża ma mieć wiosną 2021 roku. Wykonawca rozpoczął już montaż energooszczędnej fasady, a we wnętrzach trwają prace instalacyjne. Wieżowiec kompleksu Forest ma być gotowy pod koniec 2021 roku.

Realizacja kompusu Forest - III kwartał 2020 VIDEO

Z kolei w ciągu najbliższych kilku miesięcy gotowa będzie niższa część zabudowy Forest, która położona jest od strony ulicy Burakowskiej. Ten etap inwestycji jest już prawie w całości oszklony, a w jej środku trwają prace wykończeniowe. Zakończenie realizacji niższej zabudowy kampusu biurowego zaplanowano na początek 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Agyy
    Gość
    2020-11-22 04:58:48
    Super inwestycja oby tylko zaaranżowano dużo zieleni

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.