Największa inwestycja HB Reavis w Europie ze zwiększonym finansowaniem


2023.05.17
Autor: Piotr Maślak
Konsorcjum czterech banków zwiększyło kredyt inwestycyjny na realizację kompleksu biurowego Forest na warszawskiej Woli. Finansowanie zostało zwiększone z kwoty 162 milionów do 205 milionów euro.

Santander Bank Polska (Agent Kredytu), BNP Paribas Bank Polska S.A. (Agent Zabezpieczeń) oraz Bank Pekao S.A. i PKO Bank Polski S.A. zwiększyły kredyt inwestycyjny dotyczący realizacji inwestycji firmy HB Reavis na warszawskiej Woli. Kampus biurowy Forest uzyskał finansowanie konsorcjum czterech banków na kwotę 205 milionów euro.

Forest to zielony kampus biurowy w dzielnicy Wola, który oddany został do użytku w zeszłym roku. Jest to największa inwestycja HB Reavis w Europie, która oferuje łącznie 78 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, uzupełnionej o przestrzeń pod lokale usługowe oraz gastronomiczne. Kompleks biurowców wyróżnia wiele rozwiązań proekologicznych, w tym energooszczędną fasadę czy system ponownego wykorzystania wody deszczowej, co zostało potwierdzone certyfikatami BREEAM i WELL.

Najemcami Foresta są takie firmy jak: Bank Pekao, Leroy Merlin, Servier, Infor, PUMA, AmeriGas, Sweco, Husqvarna oraz Vorwerk. Na miejscu działa też centrum medyczne Enel-Med, przedszkole, piekarnia, salon meblowy oraz sklep z odzieżą i wyposażeniem outdoorowym.

Najemcy kampusu przy ulicy Burakowskiej mają do dyspozycji ogólnodostępne tereny zielone, w tym popularny, pełen roślin taras z atrakcyjnym widokiem na Warszawę.

Kompleks trafił po ukończeniu do portfela nowo powołanego wehikułu HB Reavis Investments, który obecnie skupia większość generujących przychód aktywów firmy w Europie.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.