Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy inwestycji Grupy Polsat Plus i HB Reavis w Porcie Praskim


2022.12.12
Autor: Piotr Maślak
Grupa Polsat Plus wspólnie z firmą HB Reavis zrealizuje w Porcie Praskim inwestycję mixed-use, która połączy funkcje biznesowe z publicznymi. Trwają już prace projektowe.

W części Portu Praskie w Warszawie, na terenie o powierzchni 4 ha powstać ma najnowsza inwestycja Grupy Polsat Plus oraz firmy HB Reavis, która w Polsce zasłynęła z realizacji kompleksu wieżowców Varso Place oraz kampusu biurowego Forest. Deweloper wnosi do spółki celowej międzynarodowy know-how i doświadczenie w projektach wielofunkcyjnych o różnej skali.

Na terenie zlokalizowanym bezpośrednio przy ulicy Sokolej, Zamoyskiego oraz stacji II (i przyszłej III) linii metra „Stadion Narodowy” powstać ma otwarty projekt łączący funkcje biznesowe z publicznymi terenami zielonymi, handlem i usługami. Obecnie trwają wewnętrzne prace projektowe oraz dialog z urzędami i instytucjami miejskimi, który określi parametry tej inwestycji.

Cieszę się, że możemy dalej rozwijać się w Warszawie w tak wyjątkowej lokalizacji, jaką jest Port Praski. Przystępujemy do wypracowania projektu wnoszącego wysoką jakość urbanistyczną, architektoniczną, biznesową i społeczną. Jestem pewny, że wspólnie z naszym partnerem wykreujemy wielofunkcyjną, klimatyczną, pełną zieleni, a zarazem ogólnodostępną przestrzeń dla różnych użytkowników – pracowników biur, gości i lokalnej społeczności. Biorąc pod uwagę rozwiązania komunikacyjne, uważamy, że to jedna z najlepszych działek w Warszawie, której zagospodarowanie przyczyni się do zrównoważonego rozwoju całej dzielnicy
powiedział: Sebastian Proć, prezes zarządu HB Reavis Poland

Port Praski to ważna część Warszawy w dzielnicy Praga-Północ o łącznej powierzchni 38 hektarów z bezpośrednim dostępem do stacji metra i kolei. Koncepcja Portu Praskiego zakłada tworzenie w nim zabudowy mieszkalnej, a także biurowej, handlowo-usługowej i obiektów użyteczności publicznej.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.