Warszawski Forest wkrótce wyjdzie na powierzchnię

2019.11.14

Trwają zaawansowane prace budowlane na budowie kompleksu biurowego Forest przy ulicy Burakowskiej w Warszawie. Inwestorem jest spółka HB Reavis.

We wrześniu 2018 roku ruszyła budowa kompleksu biurowo-usługowego Forest, który składał się będzie z dwóch części - 120-metrowego wieżowca oraz przyległych budynków o wysokości od sześciu do ośmiu kondygnacji. Łączna powierzchnia inwestycji wyniesie 78 000 metrów kwadratowych.

Przy ulicy Burakowskiej na Woli trwają obecnie zaawansowane prace podziemne. Wykonawca inwestycji Forest wykonał już wszystkie ściany szczelinowe oraz większość wykopu i obecnie prowadzi roboty przy płycie fundamentowej i stropów na kondygnacjach podziemnych. W przyszłym miesiącu mają rozpocząć się prace pierwszych stropów na poziomie -1, co oznacza, że już niebawem będzie można podziwiać budowę z poziomu ulicy.

Kompleks dysponował będzie parkingiem samochodowym na około 800 miejsc, w tym 38 punktów do ładowania elektrycznych. Miłośnicy jednośladów będą mieli do dyspozycji prawie 250 miejsc postojowych.

Forest o łącznej powierzchni do wynajęcia na poziomie 78 000 mkw. ma być miejscem pracy zarówno dla korporacji jak i startupów. W parterach zaplanowano miejsce pod restauracje i kawiarnie, a pomiędzy budynkami znajdzie się przechodni plac wraz z terenami zielonymi o wielkości dwóch boisk piłkarskich. Także sama ulica Burakowska doczeka się rewitalizacji.

Inwestycja będzie oddawana w dwóch terminach - niższa część znajdująca się od strony ulicy Burakowskiej będzie gotowa za około rok. Z kolei 120-metrowy wieżowiec, który położony będzie bliżej Ronda Zgrupowania AK "Radosław" zostanie oddany do użytku jesienią 2021 roku.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest HB Reavis Construction. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia HRA Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • highPoland
    Gość
    2019-11-14 21:32:05
    Niech Forest rośnie i bezpiecznie się buduje

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.