Warszawa: Skandynawski bank w Fabryce Norblina


2021.06.07
Autor: Urbanity.pl
W wielofunkcyjnym kompleksie Fabryka Norblina w Warszawie swoje biura będzie miał wiodący skandynawski usługodawca finansowy.

Warszawska Wola będzie nową lokalizacją dla wiodącej skandynawskiej instytucji finansowej SEB Bank, która założona w 1856 roku. Firma prowadzi w Szwecji i w krajach regionu bałtyckiego uniwersalną działalność bankową, zaś w pozostałych krajach skandynawskich oraz w Niemczech i w Wielkiej Brytanii przede wszystkim bankowość korporacyjną i instytucjonalną.

SEB Bank wynajęło 3 300 mkw. powierzchni biurowej na całym siódmym piętrze budynku B kompleksu Fabryka Norblina. Przestrzeń mieści się w nadbudowanych nad istniejącymi zabytkowymi halami pofabrycznymi dawnych zakładów Norblin, Bracia Buch i T. Werner. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Colliers.

Fabryka Norblina należąca do Grupy Capital Park oferuje łącznie ponad 65 000 mkw. powierzchni, z czego 41 000 mkw. to biura, a pozostała część - 24 000 mkw. to koncepty rozrywkowe, kulturalne, gastronomiczne, usługowe czy handlowe. Dla użytkowników kompleksu został przewidziany 3-poziomowy, podziemny parking na 720 miejsc parkingowych.

Projekt architektoniczny Fabryki Norblina przygotowała pracownia PRC Architekci. Głównym wykonawcą jest firma Warbud SA, z którą współpracują m.in. Soletanche Polska, Maat4 i TKT Engineering. Oddanie kompleksu do użytku zaplanowano na III kwartał 2021 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.