Warsaw UNIT to największy projekt w Europie z precertyfikatem w systemie WELL v2 Core


2021.10.13
Autor: Urbanity.pl
Warsaw UNIT w Warszawie jest jedynym wieżowcem w Polsce, który otrzymał precertyfikat w systemie WELL v2 Core. Biurowiec firmy Ghelamco naszpikowany jest nowoczesnymi technologiami, które znacząco zwiększają komfort i bezpieczeństwo jego użytkowników.

Certyfikacja w systemie WELL v2 Core jest nowością na rynku, a Ghelamco jako jeden z pierwszych deweloperów w Europie przystąpił do prac nad certyfikacją w tym systemie. Prowadzona przez firmę pilotażowa wersja certyfikacji była podstawą do finalnego ustalenia jej formuły w wersji WELL v2 Core.

Uzyskanie precertyfikatu w systemie WELL v2 Core przez wieżowiec Warsaw UNIT otwiera drogę na otrzymanie końcowej certyfikacji na najwyższym możliwym poziomie. Za wsparcie zespołu Ghelamco oraz koordynację procesu certyfikacji WELL dla całego budynku odpowiada firma SWECO.

WELL Building Standard to system certyfikacji obiektów pod kątem wielu kryteriów, który głównie skupia się na komforcie pracujących w nim osób. Brane są pod uwagę głównie te parametry, które wpływają na zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników. Natomiast WELL v2 to rozwinięcie WELL v1, które czerpie z doświadczenia i praktyki użytkowników, uzupełnione o wiedzę naukowców i ekspertów. W procesie certyfikacji brane jest pod uwagę 10 kategorii: powietrze, woda, odżywianie, światło, ruch, komfort termiczny, akustyka, materiały, umysł i społeczność.

W Warsaw UNIT zastosowane zostały innowacyjne rozwiązania, ograniczające rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii. Biurowiec w Warszawie jest największym projektem w Europie i jedynym wieżowcem w Polsce, który uzyskał precertyfikat w systemie WELL v2 Core.

Warsaw UNIT przy Rondzie Daszyńskiego oferuje 57 000 mkw. przestrzeni do pracy na 45. piętrach.

Komentarze


  • SS
    Gość
    2021-10-13 11:19:21
    A ile zieleni zostało udostępnione wokół budynku dla pracowników tych 45 pięter? Czy pracownicy maja chociaż 1 drzewo???

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.