Warsaw UNIT jednym z najbezpieczniejszych budynków świata


2022.04.05
Autor: Urbanity.pl
Otrzymanie certyfikatu WELL Health-Safety Rating dla wieżowca Warsaw UNIT w Warszawie, sprawia, że inwestycja firma Ghelamco na Woli dołączyła do grona najbezpieczniejszych budynków świata.

Warsaw UNIT w pełni przystosowany do pracy w postpandemicznej rzeczywistości, a skuteczność zastosowanych w biurowcu rozwiązań potwierdziło przyznanie certyfikatu WELL Health-Safety Rating. Za wsparcie zespołu Ghelamco oraz koordynację procesu certyfikacji dla całego kompleksu odpowiadała firma SWECO.

Wieżowiec przy Rondzie Daszyńskiego dołączył do innej flagowej inwestycji dewelopera w Polsce - The Warsaw HUB. Warsaw UNIT wyposażony został w najnowocześniejsze technologie opracowane we współpracy ze środowiskami naukowymi, a procedury wdrożone w biurowcu, jak również regularna kontrola jego kluczowych systemów (takich jak m.in. wentylacja i instalacja wodna) – pozytywnie wpływają na zmniejszenie ryzyka związanego z zagrożeniami typu COVID-19.

W windach oraz systemie klimatyzacji budynku zainstalowano lampy UV, które skutecznie dezynfekują przestrzeń i powietrze, zapewniając maksymalną sterylność. Dodatkowo w tzw. „trybie pandemii” system klimatyzacji może pracować wyłącznie z wykorzystaniem świeżego powietrza. W budynku jest też regularnie testowana jakość wody poprzez wykonywanie badań laboratoryjnych, natomiast liczne filtry i czujniki dokładnie kontrolują jakość powietrza, dzięki czemu wnętrza Warsaw UNIT pozostają wolne od smogu.

Warsaw UNIT to obecnie jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie wieżowców w Polsce, który został zaprojektowany przez Polsko-Belgijską Pracownię Architektury Projekt. Biurowiec posiada w pełni przeszklony taras na szczycie, który się wychyla z budynku, gwarantując niezapomniane przeżycia. To jedyna taka atrakcja w Europie.

Wśród najemców biurowca znajduje się także firma ubezpieczeniowa Warta, która zajmuje 13 pięter.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.