W tym miesiącu ruszy budowa Equator IV. Jest wykonawca inwestycji


2016.10.13
Autor: Urbanity.pl
Generalnym wykonawcą budynku biurowego Equator IV w Warszawie została firma Warbud, która zrealizuje inwestycję do czerwca 2018 roku. Inwestorem jest firma Karimpol Polska, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski.

Biurowiec Equator IV powstanie przy Alejach Jerozolimskich 100 i będzie dysponował powierzchnią wynoszącą prawie 35 000 mkw., z czego 22 130 mkw. zajmą pomieszczenia biurowe, a 682 mkw. zostanie zagospodarowane pod lokale handlowo-usługowe znajdujące się na parterze. 15-kondygnacyjny warszawski budynek zaoferuje biura w standardzie klasy A.

Właściwe prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu, tak, aby najemcy mogli się wprowadzić pod koniec czerwca 2018 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Warbud. Komercjalizacją obiektu zajmują się wspólnie agencje JLL i Colliers.

W 55-metrowym biurowcu Equator IV znajdzie się siedem wind, parking samochodowy na 226 miejsc w 4-poziomowej podziemnej hali garażowej oraz 78 stojaków rowerowych wraz z prysznicami i szatniami. Dodatkowych 40 miejsc parkingowych zaplanowano na zewnątrz budynku.

To już czwarty biurowiec znajdujący się w kompleksie przy Alejach Jerozolimskich, który będzie zamykał nasz proces inwestycyjny w tym rejonie


- mówi Harald Jeschek Partner Zarządzający Grupy Karimpol.

Equator IV jest kontynuacją budynków biurowych Equator Office Park, ale chcemy, by wyróżniał się na tle całego kompleksu zarówno pod względem architektonicznym jak i funkcjonalnym. Będzie posiadał imponującą, przeszkloną fasadę i eleganckie, przestronne lobby z udogodnieniami dla najemców. Planujemy ponadto aranżację terenów zielonych na zewnątrz budynku


- dodaje Jeschek.

Equator IV jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good.

Inne wiadomości o Equator IV, Warbud, APA Wojciechowski Architekci, Karimpol Polska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.