Trwa rozbiórka biurowca na Mokotowie z lat 90'. W jego miejsce - Lakeside


2021.06.11
Autor: Urbanity.pl
W kwietniu br., ruszyła rozbiórka biurowca University Business Center I w Warszawie, w miejsce którego belgijska spółka Atenor zrealizuje swój pierwszy projekt biurowy.

Kompleks biurowy Lakeside powstanie przy skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Rzymowskiego na warszawskim Mokotowie. Inwestycja wybudowana zostanie w miejsce jednego z dwóch biurowców zakupionych w maju 2018 roku przez Atenor.

Lakeside będzie pierwszym projektem biurowym Belgów w Warszawie. Na miejscu University Business Center I powstanie kompleks klasy A o łącznej powierzchni wynoszącej około 24 000 metrów kwadratowych. Nowy biurowiec, który uzyskał precertyfikację BREAAM na poziomie Outstanding, położony będzie nad jeziorem na warszawskim Służewcu. Wśród udogodnień dla najemców będą m.in. kantyna i kawiarnia, parkingi rowerowe czy stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację biurowca została agencja JLL. Projekt architektoniczny powstał na deskach pracownia Grupa 5 Architekci.

Prace wyburzeniowe biurowca University Business Center I, który powstał w latach 1996-1997 ruszyły w kwietniu br. Inwestycja Lakeside będzie gotowa w III kwartale 2023 roku.

Atnor to firma deweloperska notowana na giełdzie Euronext Brussels. Spółka prowadzi obecnie działalność w 10 krajach Europy i posiada w swoim portfolio 33 projekty o łącznej powierzchni ok. 1,3 mln mkw.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.