Skanska startuje z budową Osiedla Mickiewicza w Warszawie


2015.03.24
Autor: Eurobuild CEE
Rozpoczęła się realizacja najnowszej inwestycji spółki Skanska Residential Development Poland w Warszawie - Osiedle Mickiewicza. Osiedle, które realizowane będzie w czterech etapach, ma być pierwszym kompleksem mieszkalnym, który może otrzymać certyfikację BREEAM.

Osiedle Mickiewicza zlokalizowane będzie na działce pomiędzy al. Armii Krajowej, ul. Rudzką i ul. Mickiewicza w Warszawie na Bielanach. Łącznie w ramach osiedla powstanie 497 mieszkań w czterech fazach.

Pierwszy etap to 105 lokali mieszkalnych o metrażach od 22 do ponad 100 mkw. W podziemnej hali garażowej będzie miejsce na 106 miejsc parkingowych. Oddanie do użytku tego etapu inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2016 roku.

W częściach wspólnych osiedla ma zostać wykorzystane energooszczędne oświetlenie. Mieszkańcy inwestycji będą mogli również korzystać ze stacji naprawy i mycia rowerów z wykorzystaniem systemu wody deszczowej, a wybrane lokale mieszkalne będą także wyposażone w rozwiązania tzw. inteligentnego domu.

Komentarze


 • Michał
  Gość
  2015-03-25 09:25:25
  Niesamowicie zielona inwestycja - na start wycięto ponad 100 drzew ogradzając teren w środku nocy z niedzieli na poniedziałek przy świetle reflektorów i wkraczając rano w asyście 2 furgonetek ochroniarzy z firmy Zubrzycki.

  Inwestycja na terenie zielonym stanowiącym naturalną izolację terenów mieszkaniowych od Trasy AK.

  Do Lasku Bielańskiego i na Kępę Potocką to dość daleko, w sąsiedztwie za to właśnie poszerzana Trasa AK - droga szybkiego ruchu S8 i stacja benzynowa.

  Poprzedni deweloper planował biurowe przy trasie i kameralną zabudowę, ale zrezygnował po zatwierdzeniu planu przebudowy Trasy AK.

 • Pablo9999
  Gość
  2015-04-06 19:29:56
  dzrzewa chore bagno na srodku smrod i brod
  przyjamiej bedzie ladnie
  bielany zmieniaja sie

  ps.nie bedzie juz gdzie pic:)

 • Michał
  Gość
  2015-04-13 10:49:19
  Te drzewa jednak miały spory udział w pochłanianiu wyziewów Trasy AK, ekrany spalin nie wchłoną.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.