Gotowe wyjątkowe osiedle w Warszawie od firmy Skanska

2021.04.07

Miejsca postojowe dla taksówek, budki dla jerzyków, a w ogrodzie poidełka dla motyli oraz domki dla owadów - tak wygląda gotowe osiedle na styku Żoliborza i Starych Bielan w Warszawie.

Osiedle Mickiewicza w Warszawie oferuje budynki mieszkalne wielorodzinne, których formę podporządkowano filozofii architektury wywodzącej się ze Skandynawii. Inwestycja jest przykładem realizacji szwedzkiej idei “Öppet för livet”, która oznacza otwarcie ludzi na miasto i miasta na ludzi. Dodatkowo osiedle nie posiada żadnych barier architektonicznych.

Skanska dysponuje już pozwoleniem na użytkowanie dla czwartego etapu osiedla, który jest ostatnią częścią warszawskiej inwestycji. Odbiory mieszkań rozpoczną się na początku kwietnia.

Przyszli mieszkańcy osiedla mogą korzystać ze strefy „Öppen” – znajduje się ona w jednym z budynków osiedla i jest 70-metrową ogólnodostępną przestrzenią, która sprzyja relaksowi i budowaniu międzypokoleniowych relacji. Na terenie inwestycji zamontowano kilkanaście stojaków rowerowych, stację naprawy jednośladów oraz myjkę rowerową. Miejsca postojowe mieszczą się zarówno w podziemnej hali garażowej, jak i na stanowiskach zewnętrznych.

Na dachach budynków znajdują się budki dla jerzyków, w ogrodzie poidełka dla motyli oraz domki dla owadów. Niebawem pojawi się również ścieżka edukacyjna w postaci tabliczek z nazwami gatunków, zachęcająca dorosłych i dzieci do nauki rozpoznawania roślin. Na terenie zewnętrznym znajdują się także miejsca postojowe dla taksówek. 

Projekt architektoniczny powstał w pracowni HRA Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Spec
  Gość
  2021-04-07 09:18:55
  Nie ma nic mowy o hałasie i spalinach z S8 oraz nie najlepszej jakości powietrza w tych okolicach.

 • Gość
  Gość
  2021-04-14 15:11:25
  Dokładnie, S8-ka skreśliła dla mnie tę lokalizację.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.