Shopee wybrało wieżowiec Warsaw UNIT na swoją siedzibę


2022.08.03
Autor: Piotr Maślak
Wieżowiec Warsaw UNIT to nowa polska siedziba globalnej platformy e-commerce - Shopee. Pracownicy firmy już wprowadzili się do najbardziej zaawansowanego technologicznie drapacza chmur w Polsce.

Na początku maja tego roku firma Shopee Polska wprowadziła się do swojego nowego biura w Warsaw UNIT. Wieżowiec zlokalizowany jest w biznesowym centrum stolicy, przy rondzie Daszyńskiego. Najemcę w transakcji wspierała firma doradcza CBRE.

Shopee to globalna platforma e-commerce, łącząca kupujących, marki i sprzedających, będąca częścią Sea Limited (NYSE: SE). Firma założona została w 2015 roku w Azji Południowo-Wschodniej i na Tajwanie. Shopee swoją działalność w Polsce rozpoczęła w 2021 roku. W pierwszym kwartale 2022 roku aplikacja Shopee była najczęściej pobieraną aplikacją zakupową na świecie.

Dynamiczna i sprzyjająca współpracy przestrzeń biura w budynku Warsaw Unit służy nam jako fundament do dalszego rozwijania lokalnego zespołu, a także ulepszania naszej platformy i usług, czyniąc je jeszcze bardziej przystępnymi dla użytkowników i przedsiębiorców w Polsce
powiedział: Ian Ho, Head of Shopee Poland

Warsaw UNIT to 202-metrowy wieżowiec, który liczy 46 pięter i wyróżnia się oryginalną fasadą kinetyczną w formie smoczej łuski czy Skyfall Warsaw – najwyższy w Polsce, w pełni przeszklony taras widokowy. Biurowiec posiada wiele prestiżowych certyfikatów, w tym m.in. certyfikat BREEAM z najwyższą możliwą oceną Outstanding, Green Standard Building, WELL Health-Safety Rating, WELL v2 (precertyfikat). Warsaw UNIT będzie ponadto pierwszym wieżowcem w Polsce, który zasilany będzie w 100 proc. czystą energią pochodzącą z famr fotowoltaicznych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.