Ruszyła budowa pierwszej części Pozytywnego Mokotowa

2019.09.03

Przy skrzyżowaniu ulic Postępu i Konstruktorskiej na Mokotowie ruszyła nowa inwestycja firmy deweloperskiej Yareal Polska. Pozytywny Mokotów powstaje na ponad dwuhektarowej działce w pobliżu Galerii Mokotów.

Yareal Polska rozpoczyna budowę pierwszego etapu osiedla mieszkaniowego Pozytywny Mokotów. Obecnie powstają dwa budynki wielorodzinne, które oferują 125 mieszkań, z czego prawie połowa znalazła już swoich właścicieli. Generalnym wykonawcą została firma Finetech Construction Sp. z o.o.

U zbiegu ulic Postępu i Konstruktorskiej ruszyła budowa narożnego budynku z 102 mieszkaniami, obok którego powstanie mniejszy punktowiec, w którym znajdą się 23 mieszkania. Lokale mają zróżnicowane metraże od 34 do 108 metrów kwadratowych. Pod budynkami zaplanowano garaż samochodowy na 148 miejsc postojowych, z których część zostanie wyposażona w indywidualne stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Oddanie do użytku I etapu Pozytywnego Mokotowa zaplanowano na drugi kwartał 2021 roku.

W tej części inwestycji przebudowany zostanie również pas drogowy ulicy Postępu, a wzdłuż ulicy powstanie nowy chodnik i ścieżka rowerowa.

Inwestycja Yareal to nie tylko lokale mieszkalne i usługowe, ale również wewnętrzna aleja ogrodowa, wokół której powstanie całe osiedle. Wszystkie budynki będą wyeksponowane właśnie na ten ponad 200-metrowy deptak z ogrodem łączącym cały kompleks dzięki starannie skomponowanej zieleni, na której znajdą się zarówno tereny wspólne ze skwerami i placami zabaw, jak i prywatne ogródki
powiedział: Jacek Zengteler, członek zarządu Yareal, odpowiadający za rozwój inwestycji mieszkaniowych.

Mokotowska inwestycja firmy Yareal składała się będzie docelowo z siedmiu budynków, w których znajdzie się ponad 600 mieszkań. W pierzejach budynków zaplanowano ciąg lokali usługowych, przed którymi powstanie również ogólnodostępny plac miejski. Pozytywny Mokotów certyfikowany jest w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM z oceną Very Good.

Kolejny etap osiedla wystartuje w przyszłym roku. Za projekt architektoniczny Pozytywnego Mokotowa odpowiada biuro Hermanowicz Rewski Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.