Gotowy największy etap osiedla Pozytywny Mokotów

2022.06.14

Zakończyła się realizacja II etapu osiedla Pozytywny Mokotów w Warszawie, którego deweloperem jest firma Yareal. Do użytku oddano ponad 250 mieszkań, do których już zaczynają wprowadzać się pierwsi właściciele.

Gotowy jest już drugi i zarazem największy etap inwestycji firmy Yareal na Mokotowie. W ramach osiedla Pozytywny Mokotów powstają budynki wielorodzinne, w których powstanie ponad 600 mieszkań.

W oddanym właśnie do użytku etapie wybudowane zostały trzy budynki, położone centralnie wzdłuż wewnętrznej alei ogrodowej. Tworzy ona pełną zieleni oś kompleksu, w formie wydłużonego ogrodu o docelowej powierzchni blisko 10 000 mkw. Pomiędzy gotowymi obiektami znajduje się przestrzeń z leżakami i wyposażeniem piknikowym, placami zabaw, a także ogródkami lokatorskimi. II etap osiedla dostarczył na rynek 258 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach.

Obecnie w budowie znajduje się ostatnia część Pozytywnego Mokotowa, składająca się z 232 mieszkań. W ofercie pozostało jeszcze około 60 lokali. Deweloper zakończył już ponadto modernizację skrzyżowania ulic Postępu i Konstruktorskiej, a tuż przy osiedlu powstało rondo, kilka przystanków dla nowych połączeń linii autobusowych, chodniki, ścieżki rowerowe i jezdnie.

Inwestycja firmy Yareal na warszawskim Służewcu to jeden z najbardziej zielonych projektów mieszkaniowych tego dewelopera, który posiadał będzie trzy własne elektrownie słoneczne, 200-metrową zieloną aleją i certyfikat środowiskowy BREEAM.

Osiedle Pozytywny Mokotów będzie gotowe w III kwartał 2023 roku.

Źródło: Piotr Maślak, Urbanity.pl

Komentarze


  • Krystyna BB
    Gość
    2022-06-27 13:43:50
    Mokotów to moja rodzinna dzielnica. Wywodzę się z niej od pokoleń. Z wielką przykrością obserwuję, jak bardzo wzrosły tu ceny za metr kwadratowy mieszkania. Nadszedł już czas, abym przeprowadziła się na Białołękę, gdzie ceny są prawie dwa razy niższe. Zamieszkam na osiedlu Nova Viva Garden. Deweloper to Victoria Dom. Warunki bytowe będą na tym osiedlu znacznie lepsze, niż na Mokotowie.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.