Kolejne budynki w budowie osiedla Pozytywny Mokotów

2020.10.05

W sprzedaży już na początku pandemii pojawiły się mieszkania z drugiego etapu warszawskiego osiedla Pozytywny Mokotów, którego deweloperem jest firma Yareal. Teraz ruszyły prace budowlane.

Rozpoczęły się prace budowlane drugiego etapu osiedla Pozytywny Mokotów, który składa się z budynków o wysokości 8-9 pięter oraz jednej kondygnacji podziemnej. Łącznie w tej części inwestycji powstanie 258 mieszkań.

W ofercie II etapu Pozytywnego Mokotowa znajduje się 258 mieszkań o powierzchniach rozplanowanych od 30 do 112 mkw. i układach od kawalerek po 4-pokojowe lokale. Właściciele największych mieszkań zlokalizowanych na górnej kondygnacji, będą mieli do dyspozycji tarasy, z których najbardziej okazałe mierzą blisko 90 mkw.

Osiedle Pozytywny Mokotów powstaje u zbiegu ulic Postępu i Konstruktorskiej na Mokotowie. W pierwszym etapie powstają dwa budynki wielorodzinne, do których dołączą trzy z drugiego etapu. Obiekty powstaną wzdłuż wewnętrznej alei ogrodowej, tworzącej prywatny, zielony dziedziniec o powierzchni 10 000 mkw. W tej części osiedla znajdą się m.in. trzy zielone place zabaw i przestrzeń do rekreacji z hamakiem, leżakami i zestawem piknikowym, a także prywatne ogródki.

W podziemnej kondygnacji osiedla II etapu powstaną 282 stanowiska postojowe dla aut.

W II etapie osiedla zostanie gruntownie przebudowane skrzyżowanie ulic Postępu i Konstruktorskiej, na którym powstanie bezpieczne rondo.

Za inwestycję odpowiedzialna jest firma FineTech Construction Sp. z o.o. Docelowo Pozyztyny Mokotów składał się będzie z siedmiu budynków, w których znajdzie się ponad 600 mieszkań. I etap inwestycji będzie gotowy wiosną 2021 roku, natomiast prace budowlane II etapu potrwają do II kwartału 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.