Rusza rewitalizacja budynków przy stacji metra Szwedzka w inwestycji BOHEMA - Strefa Praga

2021.10.28

Firma FineTech Construction, która została wybrana generalnym wykonawcą, przeprowadzi rewitalizację 5 historycznych budynków po byłej m.in. fabryce kosmetyków w ramach inwestycji BOHEMA – Strefa Praga.

Okam Capital zlecił firmie FineTech Construction prace budowlane polegające na rewitalizacji pięciu budynków historycznych, noszących nazwy po mieszczącej się tu kiedyś fabryce kosmetyków, w tym tzw. Budynku Produkcyjnego, Pudełkarnii, Magazynu Centralnego, Wieży oraz Budynku Elektryka, znanego również jako Rogatka. Łączna powierzchnia to około 11 000 mkw.

Budynki, które poddane zostaną rewitalizacji mieszczą się najbliżej stacji metra Szwedzka (etap F). W tej części kompleksu BOHEMA – Strefa Praga powstanie około 190 wyjątkowych na skalę stolicy loftów w budynkach 2 i 4-kondygnacyjnych z przebiciem/bezpośrednim przejściem przez Budynek Produkcyjny do serca BOHEMY (plac z kominem). W parterze znajdą się 16 lokali o charakterze handlowo-usługowym.

Prace mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu, a ich zakończenie zaplanowano na IV kwartał 2023 roku.

FineTech Construction odpowiada także za prace rewitalizacyjne budynków historycznych w centralnej części BOHEMY wokół komina (etap B – Glicerynownia, Kotłownia, Komin i teren wokół komina). Ta część kompleksu ma być gotowa w 2022 roku.

Etap A Bohemy składa się z 303 mieszkań z lokalami komercyjnymi na parterze, który został w całości sprzedany i oddany w 2020 roku. Pod koniec 2022 roku zakończą się prace w etapie C, w którym zaplanowano 264 mieszkania, z których 95 proc. zostało sprzedanych.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Bohema - Strefa Praga, Okam Capital, FineTech Construction

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.