Rusza realizacja projektu Fabryka PZO w Warszawie


2020.02.27
Autor: Urbanity.pl
Rozpoczęły się prace budowlane na terenie dawnej Fabryki PZO w sercu warszawskiej Pragi. Inwestycja to wspólny projekt Cain International i White Star Real Estate.

Na terenie zrewitalizowanych Polskich Zakładów Optycznych powstanie wielofunkcyjny kompleks o łącznej powierzchni 18 000 metrów kwadratowych. Inwestycja składa się z rewitalizowanej części budynku dawnej Fabryki PZO oraz nowej, dobudowanej części.

W ramach projektu powstanie ponad 8 000 mkw. powierzchni biurowej, 1 000 mkw. przestrzeni przeznaczonej pod handel i usługi oraz 2 100 mkw. powierzchni na klub fitness. Przyszli najemcy Fabryki PZO będą mogli również korzystać z dwupoziomowego parkingu podziemnego, a także zewnętrznego placu parkingowego, gdzie dostępne będzie ponad 200 miejsc postojowych. Ta część inwestycji będzie gotowa w IV kwartale bieżącego roku.

Fabryka PZO to również część mieszkalna, w której znajdzie się 121 mieszkań. Budowa lokali mieszkalnych zakończy się wraz z końcem II kwartału 2021 roku.

Inwestycja przy ulicy Grochowskiej na Pradze Południe to wspólny projekt prywatnej firmy inwestycyjnej działającej na rynku nieruchomości w Europie i Stanach Zjednoczonych, a także dewelopera White Star Real Estate.

Prace budowlane już się rozpoczęły.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.