Inwestycja biurowa The Park Warsaw z certyfikatem na poziomie Excellent


2022.07.28
Autor: Bartosz Motorek
The Park Warsaw to ogromny kompleks oferujący nowoczesne biura, który docelowo składał się będzie z 12 biurowców o łącznej powierzchni do wynajęcia na poziomie 130 000 mkw. Jeden z budynków wchodzący w skład inwestycji otrzymał właśnie certyfikat BREEAM International New Construction 2016 na poziomie Excellent.

Kompleks biurowców The Park Warsaw należący do White Star Real Estate może pochwalić się kolejnym certyfikatem. Biurowiec B7 otrzymał właśnie certyfikat BREEAM International New Construction 2016 na poziomie Excellent, co oznacza, że budynek jest zaprojektowany i zbudowany z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Najwyższe oceny biurowiec uzyskał w kategoriach związanych ze zużyciem wody, energii, oraz z lokalizacją i rozwiązaniami komunikacyjnymi.

Otrzymany certyfikat potwierdza, że rozwijamy się w obszarach, które wpływają na zrównoważony rozwój lokalnych społeczności, w tym na kwestie ekologiczne, które w przypadku budynku B7 zostały ocenione bardzo wysoko. Chcemy być deweloperem, dla którego jednym z najważniejszych celów jest prowadzenie zrównoważonych inwestycji. Również na poziomie korporacyjnym wiele uwagi poświęcamy tym kwestiom, czego efektem jest m.in. implementowanie kompleksowej strategii w zakresie ESG
powiedział: Bartosz Prytuła, Managing Partner w White Star Real Estate

Certyfikacja BREEAM obejmuje zarówno zarządzanie budową jak i całym budynkiem, a certyfikat ocenia efektywność m.in. w takich obszarach jak ekologia, zastosowanie rozwiązań ograniczających zużycie wody, zużycie energii czy wpływ na zanieczyszczenie środowiska oraz politykę zarządzania budynkiem. Ocenę Excellent dostają budynki, w których zrealizowano od 70-84 proc. kryteriów. Spółka Adamas International była odpowiedzialna za przeprowadzenie certyfikacji.

The Park Warsaw to kompleks biurowy, który docelowo składał się będzie z 12 biurowców i dostarczy na stołeczny rynek 130 000 mkw. powierzchni do wynajęcia klasy A. Na terenie inwestycji dostępna jest dla najemców strefa gastronomiczna, sklep spożywczy, klub fitness, myjnia samochodowa, a także dwujęzyczne przedszkole. W The Park jest również pełna infrastruktura dla rowerzystów – stacje Veturilo, szatnie, prysznice oraz parking. Deweloperem oraz zarządcą jest firma White Star Real Estate.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.