Biophilic design w The Park Kraków. Tereny zielone zajmą łącznie 3 hektary

2021.11.23

Na krakowskim Podgórzu trwa budowa kompleksu biurowego The Park Kraków, który został zaprojektowany zgodnie z zasadami biophilic design.

The Park Kraków to nowoczesny park biurowy klasy A na Podgórzu, który składał się będzie docelowo z ośmiu biurowców o całkowitej powierzchni najmu na poziomie około 100 000 mkw.

Inwestycja powstaje na powierzchni około 5 ha, z czego 3 ha to przestrzeń niezabudowana i w pełni wyłączona z ruchu samochodowego, na której zaplanowano dużą ilość zieleni, małą architekturę, strefy relaksu oraz szeroką ofertę udogodnień.

The Park Kraków został zaprojektowany zgodnie z zasadami biophilic design. Jest to kompleksowe podejście do projektowania, które wykorzystuje potencjał natury - roślinności, światła, wody i powietrza. Inwestycja powstaje z wykorzystaniem ekologicznych, certyfikowanych materiałów. Biurowce będą wyposażone w system zarządzania BMS (ang. Building Management System), a także windy z napędem regeneracyjnym, oraz w oświetlenie LED.

Zastosowany zostanie również system detekcji wycieków wody, oraz oszczędna armatura, a odzyskana woda deszczowa będzie wykorzystana do podlewania zieleni. Dla miłośników jednośladów powstanie specjalna strefa z szatniami, prysznicami i stojakami na rowery. Na terenie The Park Kraków znajdą się ponadto stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Tereny zielone zajmą łącznie 3 hektary.

Deweloperem jest firma White Star Real Estate, a inwestorem Cain International.

Komentarze


 • Pisul-VIP
  Gość
  2021-11-23 11:10:00
  budują szuwary bo Krakowa nie stać na wieżowce. Teraz najwięcej wieżowców w Polsce buduje się w Rzeszowie

 • Gg
  Gość
  2021-12-04 19:50:39
  Zamawiając usługę profesjonalnego odbioru możesz zaoszczędzić od kilkuset
  złotych do kilku tysięcy!
  Pomiary oraz oględziny mieszkania dokonywane są za
  pomocą profesjonalnego sprzętu. Przygotowujemy pełen protokół zgodny z
  polskimi normami budowlanymi, z wyszczególnieniem zastanych błędów-
  Przeglądaj z nami

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.