Największy projekt biurowy w Krakowie. I etap zbliża się do końca

2021.12.06

Dobiega końca budowa pierwszego biurowca w ramach inwestycji The Park Kraków, której inwestorem jest White Star Real Estate.

The Park Kraków będzie nowoczesnym kampusem biurowym klasy A, zlokalizowanym przy ulicy Saskiej na krakowskim Podgórzu. Docelowo projekt firmy White Star Real Estate zakłada budowę ośmiu budynków biurowych o całkowitej powierzchni najmu wynoszącej około 100 000 mkw. Właśnie dobiega końca realizacja pierwszego obiektu.

Pierwszy biurowiec kompleksu The Park Kraków, którego realizacja rozpoczęła się w połowie 2020 roku, osiągnął właśnie 80 proc. zaawansowania budowy. Przy skrzyżowaniu ulic Kuklińskiego i Saskiej powstaje nowoczesny biurowiec o powierzchni 12 500 mkw. klasy A. W budynku nr 1 zostały zamontowane już windy, a w przypadku elewacji zostało już do wykonania tylko 20 proc. robót.

Prace związane z budową pierwszego z ośmiu budynków tworzących The Park Kraków, weszły w decydująca fazę. Prace na poziomie dwukondygnacyjnych garaży, wodnokanalizacyjne, czy związane z instalacjami HVAC, które odpowiadają za wymianę powietrza w budynku są obecnie zaawansowane w ponad 90 proc. Nieco więcej do zrobienia pozostało na zewnątrz budynku. Budowa dróg dojazdowych i prace w otoczeniu budynku mamy wykonane w 30 proc. – mówi Bartosz Prytuła, Managing Partner w White Star Real Estate.

W budynku znajdzie się lunch bar, sklep spożywczy oraz siłownia. Oddanie do użytku pierwszego biurowca zaplanowano na przełom 2021 i 2022 roku.

The Park Kraków przy ulicy Saskiej 25 powstaje na terenie o łącznej powierzchni wynoszącej około 5 ha, z czego tereny zielone wyniosą ok. 3 ha. Będzie to największy projekt biurowy w stolicy Małopolski. Na każdym piętrze biurowca znajdzie się ok. 240 stanowisk pracy, co w sumie daje 9,6 tys. miejsc dla pracowników biurowych w całym kompleksie.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.