Niebawem oddanie I etapu kompleksu EC Powiśle w Warszawie


2018.05.24
Autor: Urbanity.pl
Pierwsze dwa budynki biurowe, które powstają w ramach warszawskiego kompleksu Elektrownia Powiśle, niebawem zostaną oddane do użytku. Inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem.

Rewitalizacja Elektrowni Powiśle, która rozpoczęła się w 2016 roku, przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwają prace związane ze zbliżającym się odbiorem technicznym i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie dla dwóch biurowców - B4, mieszczącego się przy dawnej kotłowni. Jego oddanie planowane jest na maj 2018 roku, a z kolei budynek B5 od ulicy Zajęczej, zostanie oddany miesiąc później.

Trwają jeszcze prace konstrukcyjne trzeciego biurowca, a w przypadku części mieszkalnej, jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się realizacja elementów nadziemnych. W budynkach historycznych, czyli kotłowni i maszynowni, wykonawca prowadzi prace nad konstrukcją żelbetonową wewnątrz obiektów. Lokale mieszkalne, przestrzeń handlowa oraz pozostałe biura zostaną oddane do użytku w II kwartale przyszłego roku.

Część handlowa i gastronomiczna będzie się mieściła w dawnych budynkach elektrowni. Obok powstaną luksusowe apartamenty pod wynajem oraz 5-gwiazdkowy hotel.

Część hotelowa, która będzie realizowana najdłużej, swoją premierę będzie miała w III kwartał 2020 roku. Cały kompleks EC Powiśle ma być oddany do użytku pod koniec 2020 roku. Inwestorem są spółki White Star Real Estate oraz Tristan Capital Partners. Za projekt architektoniczny odpowiadają APA Wojciechowski, wspierani przez studio Belotto Design.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.