Przy placu Europejskim w Warszawie powstaje ponad 170-metrowy wieżowiec

2021.12.03

Ghelamco Poland realizuje u zbiegu ulicy Towarowej i Grzybowskiej w Warszawie budowę kolejnego wieżowca, którego projekt przygotowała holenderska pracownia. Projekt już zgarnął nagrodę w prestiżowym konkursie.

U zbiegu ulicy Towarowej i Grzybowskiej, przy placu Europejskim w Warszawie trwa budowa nowoczesnego biurowca The Bridge, którego inwestorem jest Ghelamco Poland, a za projekt architektoniczny odpowiada holenderska pracownia UNStudio przy współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury Projekt.

The Bridge będzie 174-metrowym wieżowcem, który dostarczy na stołeczny rynek biurowy 47 000 metrów kwadratowych powierzchni w najwyższym standardzie technicznym. Biurowiec dysponował będzie parkingiem samochodowym na około 280 stanowisk, a także 147 miejscami na rowery wraz z całą infrastrukturą dla rowerzystów, w tym szafki i prysznice.

Wieżowiec w centrum Warszawy będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i proekologiczne. W biurowcu znajdą się m.in. ładowarki do samochodów elektrycznych oraz specjalny parking dla elektrycznych jednośladów (rowerów i hulajnóg) z 20 miejscami do ładowania.

W budynku The Bridge będzie pracował pod nadzorem systemu SignalOS. Znajdą się w nim także opracowane przez Ghelamco rozwiązania antypandemiczne.

Inwestycja certyfikowana będzie w systemach WELL, BREEAM i Green Building Standard. Zakończenie budowy zaplanowano na koniec 2024 roku.

Pomimo, że budowa jest na wstępnym etapie, projekt firmy Ghelamco już zgarnia pierwsze nagrody. The Bridge zwyciężył w kategorii Office Development w prestiżowym konkursie European Property Awards 2021-2022 i awansował do International Property Awards. Biurowiec zdobył 5 gwiazdek, co jest najwyższą możliwą oceną i jako jeden z najlepszych projektów w Europie powalczy o tytuł najlepszego budynku na świecie.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Czaskowski
  Gość
  2021-12-05 08:44:19
  A uliczki jak były wąskie tak są.... Tylko patrzeć jak korposzczury utkną w korkach, blokując całe Centrum.

 • Betoniarz
  Gość
  2021-12-06 18:08:24
  I dobrze im tak. 3 godziny do pracy, 3 z pracy, 10 w pracy... Ale za to będą się jarać, że na 30 piętrze pracują

 • dyzio
  Gość
  2021-12-06 21:48:22
  można wynająć mieszkanie obok miejsca pracy

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.