Prawie 200 metrów Warsaw UNIT. Będzie to jeden z najwyższych wieżowców w Polsce

2020.07.14

Powstający w centrum Warszawy wieżowiec Warsaw UNIT osiągnął już prawie 200 metrów, co oznacza, że zakończyły się prace nad żelbetową konstrukcją wysokościowca.

Warsaw UNIT jest obecnie najwyższym wśród wieżowców, jakie realizowane są w rejonie ronda Daszyńskiego na warszawskiej Woli. Konstrukcja biurowca osiągnęła właśnie 196,4 m i z tej okazji na szczycie wieżowca zawisła symboliczna wiecha.

Wieżowiec firmy Ghelamco Poland urośnie jeszcze do 202 metrów, a to dzięki zamontowaniu na wieżowcu stalowych konstrukcji z podestami pod instalacje techniczne. Po ukończeniu będzie również jednym z najwyższych budynków w Polsce.

Warsaw UNIT oferuje łącznie 57 000 mkw. powierzchni do wynajęcia na 45. piętrach. Wieżowiec ma smukłą, rozrzeźbioną bryłę, która stworzy wielkomiejski narożnik pomiędzy ulicą Prostą a Pańską. Podium Warsaw UNIT pokryła niezwykła elewacja przypominającą łuski. To tak zwana „smocza skóra” – rodzaj kinetycznej fasady zbudowanej z tysięcy płytek, które reagują na każdy powiew wiatru.

W biurowcu firmy Ghelamco zastosowanych zostanie szereg nowatorskich rozwiązań architektonicznych i technologicznych. Przyszli użytkownicy obiektu będą mogli skorzystać m.in. z aplikacji mobilnej, opracowanej przez wewnętrzny dział innowacji Ghelamco. Aplikacja umożliwi dostęp do biura, rezerwację sal, oraz wiele innych funkcjonalności.

Warsaw UNIT jest pierwszym wieżowcem w kraju, który stara się o prestiżowy certyfikat WELL w najnowszej wersji v2 Core.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • PISul VIP
  Gość
  2020-07-14 18:32:11
  Prawie robi różnicę. Patrzcie jak sie to robi w Rzeszowie

 • Unik 23
  Gość
  2020-07-14 18:47:37
  Mały ten klocek

 • PO
  Gość
  2020-07-14 20:28:06
  Racja w małomiasteczkowym Rzeszowie, mają podobne zapędy do wieżowców, jest już WZ wydana dla 180m wieżowca w centrum, Karpiel i Steindel przygotowali koncepcje 220m wieżowca, a to nie byle biuro, więc jakiś projekt jest w orzygotowaniu.
  Buduje się Olszynki Park o dwóch wiezachżach: 161m i 80m

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.