Półmetek budowy warszawskiego biurowca Atrium 2


2015.06.24
Autor: Urbanity.pl
Warszawski biurowiec Atrium 2 osiągnął już wysokość ósmej kondygnacji z docelowych piętnastu, jakie firma Skanska Property Group wybuduje na działce przy Rondzie ONZ. Budynek zostanie oddany do użytku na przełomie I i II kwartału 2016 roku.

Nowy 15-kondygnacyjny biurowiec Atrium 2 będzie dysponował powierzchnią ponad 20 tys. mkw. Pod obiektem znajdą się cztery kondygnacje podziemne wraz z parkingiem na 125 stanowisk. Budynek zaoferuje biura w standardzie technicznym klasy A.

W biurowcu znajdzie się wiele udogodnień dla przyszłych użytkowników obiektu,w tym m.in. sześć loggii na każdym piętrze oraz przestronnym holu, który może służyć jako miejsce spotkań. Wykonawca inwestycji - firma Skanska - parterową elewację biurowca ozdobi wzorem, który imitował będzie mozaikę ułożoną z "warszawskich gorsecików", popularnego motywu warszawskiej architektury lat 30. XX wieku.

Jak podaje wykonawca inwestycji, połowa prac budowlanych została już wykonana. Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, a realizacja jednego piętra trwa około 10 dni. Biurowiec ma zostać oddany do użytku na przełomie I i II kwartału przyszłego roku.

Atrium 2 zaprojektowany został z godnie z ideą Workplaces by Skanska, która potwierdza wysoki standard zrównoważonego budownictwa, co przełożyło się na otrzymanie precertyfikatu na poziomie LEED Platinum.

Firma Skanska jest generalnym wykonawcą budynku, a za projekt architektoniczny odpowiada biuro PRC Architekci.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.