Dobiega końca budowa biurowca Atrium 2 w Warszawie


2015.11.23
Autor: Urbanity.pl
Na marzec przyszłego roku zaplanowano zakończenie prac budowlanych na powstającym w Warszawie - budynku biurowym Atrium 2. Inwestycja osiągnęła właśnie najwyższy punkt konstrukcyjny. Inwestorem projektu jest firma Skanska Property Poland.

Atrium 2 to 15-kondygnacyjny budynek biurowy z czterema kondygnacjami mieszczącymi się pod ziemią i 125 miejscami parkingowymi dla przyszłych najemców. Inwestycja będzie miała ponad 20 tys. mkw. powierzchni biurowej i stanie się jednym z najbardziej zielonych obiektów na polskim rynku nieruchomości biurowych. Atrium 2 będzie dysponował najwyższym certyfikatem LEED, na poziomie platynowym.

Pierwsze prace budowlane ruszyły w kwietniu ubiegłego roku i zakończą się w marcu 2016 roku. Generalny wykonawca inwestycji - firma Skanska - zakończyła już konstrukcję budynku. Na ostatni piętrze obecnie trwa instalacja zaplecza technicznego, a równolegle dobiega końca również montaż elewacji. Po osiągnięciu stanu zamkniętego rozpoczną się prace fit-outowe na powierzchni DLA Piper, pierwszego najemcy Atrium 2.

Na każdym piętrze biurowca znajduje się otwierana loggia, ale także nowoczesna siłownia i biblioteka. Dla miłośników jednośladów przygotowane zostaną pomieszczenia do parkowania oraz szatnie z prysznicami.

Pierwszym najemcą obiektu jest kancelaria prawna DLA Piper, która wynajęła 4000 mkw. powierzchni biurowej.

Koncepcję architektoniczną obiektu opracowała pracownia PRC Architekci. Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska S.A. Za komercjalizację obiektu odpowiada Skanska Property Poland.

Komentarze


 • Jan
  Gość
  2015-11-23 09:58:17
  Czy w ogóle Skanska jako firma ma jakiekolwiek poczucie estetyki? Większość ich projektów pozostawia wiele do życzenia. Atrium I to kloc, nijak pasujący do otoczenia.

 • bea
  Gość
  2015-11-27 12:38:07
  Rzeczywiście nie wygląda ten biurowiec najlepiej ale to wina projektu a nie wykonawcy. Prawda jest taka że mogliby się pokusić o stworzenie takiej bryły jak Wola Invest, niezbyt skomplikowany ale bardzo ładny budynek na osiedlu Bliska Wola.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.