Pierwszy taki wysokościowiec w Polsce. Inwestycja Ghelamco z ważnym certyfikatem


2021.12.14
Autor: Urbanity.pl
Warsaw UNIT jest pierwszym wieżowcem w Warszawie, który otrzymał certyfikat BREEAM na najwyższym możliwym poziomie.

Najnowszy wieżowiec Ghelamco w Warszawie otrzymał właśnie certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding, czyli najwyższym możliwym. To pierwszy certyfikat na tym poziomie dla budynku wysokościowego w Warszawie. Za wsparcie zespołu Ghelamco oraz koordynację procesu certyfikacji odpowiada firma SWECO.

Certyfikacja w systemie BREEAM to obecnie najstarszy i najbardziej znany niezależny system oceny budynków i projektów infrastrukturalnych. Oceniana jest m.in. jakość budynku, jego przyjazność dla środowiska naturalnego oraz komfort przebywających w nim ludzi.

Warsaw UNIT otrzymał maksymalną ilość punktów w kategoriach transport oraz woda. Niewiele mniej punktów przyznano w kategoriach zarządzanie, energia, materiały i odpady czy wykorzystanie terenu i ekologię. W sumie budynek zdobył 88,5%, co zapewniło możliwość uzyskania najwyższego możliwego poziomu oceny.

Warszawski wieżowiec zlokalizowany przy Rondzie Daszyńskiego został zaprojektowany przez Polsko-Belgijską Pracownię Architektury Projekt. Głównym najemcą jest firma ubezpieczeniowa Warta.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.