Otwarcie przeszklonej ruchomej platformy na wysokości 200 metrów w Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]


2021.11.19
Autor: Urbanity.pl
W jednym z najnowocześniejszych wieżowców w Polsce zainaugurowana została wyjątkowa atrakcja. W najwyższym budynku przy rondzie Daszyńskiego otwarto Skyfall Warsaw.

W wieżowcu Warsaw UNIT, który wybudowany został przez Ghelamco Poland przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, na wysokości prawie 200 metrów otwarte zostało wyjątkowe miejsce - Skyfall Warsaw.

Przeszklona ruchoma platforma znajduje się na 46. piętrze wieżowca i gwarantuje odwiedzającym ekstremalne przeżycia. Jest to niezwykła atrakcja turystyczna z panoramicznym widokiem na centrum Warszawy. Czteroosobowa platforma ze szklaną podłogą wychyla się na zewnątrz budynku o 15 stopni.

Skyfall Warsaw to obecnie jedyna tego typu atrakcja w Europie, podobne znaleźć można dopiero za oceanem, np. w chicagowskim budynku Willis Tower.

Staramy się, żeby budowane przez nas wieżowce były otwarte dla mieszkańców Warszawy. Warsaw Spire miał plac Europejski, a Warsaw HUB połączyliśmy z metrem niesamowitym łącznikiem. Chcieliśmy, żeby Warsaw UNIT również dał coś mieszkańcom Warszawy. Podczas Nocy Muzeów zapraszaliśmy warszawiaków do naszego położonego na 41 piętrze biura w Warsaw Spire. Odwiedzało nas tysiące osób. Tak powstał pomysł na Skyfall Warsaw, miejsce, które zagwarantuje spektakularne widoki i ekstremalne wrażenia – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią Ghelamco.

Skyfall Warsaw jest nie tylko platformą widokową, ale także przestrzenią o powierzchni użytkowej wynoszącej 500 mkw., która pozwala na organizację spotkań nawet dla 200 osób. Mieszczą się tu trzy sale z opcją wynajmu na wyłączność, a dla gości przygotowano m.in. dwa tarasy z możliwością zamknięcia dachu, bar, a także starannie wyselekcjonowane wyposażenie multimedialne i techniczne. Za wystrój wnętrza odpowiada Mac Stopa z pracowni Massive Design.

Na początku Skyfall Warsaw będzie dostępny dla firm i organizacji. W pierwszym kwartale 2022 roku zostanie udostępniony klientom indywidualnym.

Warsaw UNIT to jeden z najnowocześniejszych wieżowców w kraju, a jego elementem wyróżniającym jest tzw. smocza skóra, czyli instalacja z płytek, które reagują na każdy podmuch wiatru. Głównym najemcą biurowca jest firma ubezpieczeniowa Warta.

Komentarze


 • ZSUEDAT
  Użytkownik
  2021-11-20 00:25:54
  Czyli koniec wieżowców, prosperity minęło, szkoda mogli by jednego 300 m postawić

 • Autor
  Gość
  2021-11-21 22:00:21
  Kolejny internetowy znawca, ktory nawet nje wie, ze powstał wieżowiec 310m

 • wiwa
  Gość
  2021-11-23 16:31:22
  Nie wiem gdzie w artykule można przeczytać ze prosperity na wieżowce minęło wręcz odwrotnie budują w Warszawie drapacze z coraz to nowymi atrakcjami

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.